امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33661
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش فارس، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان اعلام کرد که گزارش اعزام شبه‌نظامیان طالبان به منطقه کشمیر واقعیت نداشته زیرا در سیاست طالبان افغان ...

به گزارش فارس، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان اعلام کرد که گزارش اعزام شبه‌نظامیان طالبان به منطقه کشمیر واقعیت نداشته زیرا در سیاست طالبان افغان اعزام نیرو به سایر کشورها جایگاهی ندارد.

به گزارش تلویزیون «لمر» افغانستان، این مقام طالبان تصریح کرده است که اعزام شبه‌نظامیان طالبان افغان به سایر کشورها، در توان این گروه نیز نیست.

ذبیح‌الله مجاهد ماه گذشته اعزام شبه‌نظامیان طالبان افغان به سوریه را نیز رد کرده بود.

یک مقام هندی 2 روز پیش بیان داشت که سازمان اطلاعات پاکستان طرحی را برای اعزام طالبان افغان به جامو و کشمیر در دست گرفته است.

به گفته این مقام هندی، همزمان با خروج نظامیان خارجی پس از سال 2014 از افغانستان، احتمال اعزام طالبان افغان برای جنگ با سربازان هندی در کشمیر قوت گرفته است.

وی تصریح کرد که سازمان‌های اطلاعاتی هند از این ناحیه به شدت نگران هستند زیرا طالبان افغان نسبت به طالبان پاکستانی مهارت بیشتری در جنگ دارند.

یکی از افسران بازنشسته ارتش پاکستان ماه گذشته به نقل از «پرویز مشرف» رئیس جمهور سابق این کشور بیان داشت که اگر بخواهد می‌تواند هزاران شبه‌نظامی طالبان را برای جنگ علیه هند بسیج کند.

سرهنگ «صدیقی» در نوشته‌ای به روزنامه «داون» تصریح کرد: پرویز مشرف از طالبان به عنوان یک نیروی ذخیره استفاده می‌کرد.

وی به نقل از پرویز نوشت: طالبان ذخیره استراتژیک من است، هر زمانی که بخواهم می‌توانم ده‌ها و صدها تن از جنگجویان طالبان را در مقابل هند بسیج کنم.

به گفته مشرف، شبه‌نظامیان طالبان در افغانستان دست به خرابکاری زیادی زدند، طالبان برای ما یک راه پیروزی دیگری است، ما می‌توانیم برای عملی کردن اهداف و استراتژی خود از آنان استفاده کنیم.

بر اساس نوشته سرهنگ صدیقی، پرویز مشرف در گذشته گردانی از شبه‌نظامیان وابسته به طالبان را در جنگ «کارگل» علیه هند بسیج کرد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها