امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۰۱:۵۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 337
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 344
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکری آئین‌نامه‌ای و پس از ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکری آئین‌نامه‌ای و پس از بررسی سؤال احمد امیرآبادی نماینده قم از وزیر صنعت، معدن و تجارت،به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکری آئین‌نامه‌ای و پس از بررسی سؤال احمد امیرآبادی نماینده قم از وزیر صنعت، معدن و تجارت، نسبت به عدم رای‌گیری در جلسه با وجود آنکه امیرآبادی گفته بود قانع نشده است، انتقاد کرد و گفت: بنده می‌خواهم یک تذکر بدهم تا پایه‌گذاری غلط در مجلس انجام نشود.

وی افزود: وقتی نماینده‌ای می‌گوید قانع نشدم حق ندارد بگوید رای‌گیری کنید یا نکنید، یا باید بگوید قانع شدم یا اگر گفت قانع نشدم، تعیین رای‌گیری بر عهده نماینده نیست.

باهنر نائب رئیس دوم مجلس در پاسخ به توکلی گفت: آقای امیرآبادی دو جمله را مطرح کرد که ما یک جمله را قبول کردیم و یکی را قبول نکردیم.

توکلی به باهنر پاسخ داد: به محض اینکه نماینده می‌گوید قانع نشدم شما باید اعلام رای کنید.

وی در پاسخ به توکلی گفت: ما این جمله آقای امیرآبادی که گفت به رای‌گیری نیاز نیست را پذیرفتیم و معنا و مفهوم آن را اعلام کردیم یعنی قانع نشدم.

در ادامه مجددا احمد توکلی در تذکری دیگر با استناد به مواد 18 و 210 آئین‌نامه داخلی مبنی بر سوگند هیئت رئیسه برای رعایت آئین‌نامه و همچنین نحوه بررسی سؤال از وزرا در صحن علنی گفت: نص اجتهاد امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: نه نماینده حق دارد بگوید که رای‌گیری کنید یا نکنید نه رئیس جلسه حق دارد این موضوع را مطرح کند.

توکلی ادامه داد: اینکه بگوید من قانع نشدم، بقیه جمله‌ای اصلا لازم نیست و باید رای‌گیری انجام شود. این صحنه مجلس که مماشات شود با این خطای بزرگ و اخطار هم ندهیم، درست نیست و شما باید مسائل مردم را در نظر بگیرید.

در ادامه باهنر در پاسخ به توکلی گفت: سه جمله آخر شما تردیدی ندارم خلاف آئین‌نامه بود یعنی شما از تریبون باز مجلس اعلام می‌کنید که نظرم این است که آقای وزیر صنعت تخلف کرده است، شما حق دارید سؤال کنید در کمیسیون بحث کنید.

باهنر افزود:‌آقای نماینده صحبت کرده، سؤال کرده است، صبر کنید آقای نماینده‌ای قبل از اینکه نطق سؤالش را شروع کند بگوید من می‌دانم حرف‌های وزیر قانع کننده نیست اما ادامه نمی‌دهم. اما در این شرایط بنده چه کاری باید انجام دهم؟ وقتی می‌گوید ادامه نمی‌دهد یعنی مسئله منتفی است اما اینکه این اقدام حق هست یا نیست، آن بحث دیگری است.

نائب رئیس مجلس همچنین گفت: آقای نماینده می‌گوید من از پاسخ وزیر قانع نشدم ولی می‌خواهم رای‌گیری انجام نشود، یعنی من نمی‌خواهم ادامه دهم، در این شرایط برداشت من این است البته ممکن است برداشت من درست نباشد اما در آئین‌نامه آمده تشخیص این موضوع با رئیس جلسه است.

نائب رئیس مجلس تصریح کرد: من هم ممکن است تشخیصم ناقص باشد و یا ممکن است برخی آن را نپسندند، بنده گفتم عدم اعلام رای‌گیری از طرف سؤال کننده به معنای قانع شدن اوست، نماینده‌ای نمی‌تواند بگوید قانع نشدم اما رای‌گیری نکنید، وقتی می‌گوید رای‌گیری نکنید یعنی قانع شدم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها