امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33715
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، راشد الغنوشی، رئیس جنبش اسلام گرای النهضه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: با وجود اینکه با تصمیم رئیس مجلس برای ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، راشد الغنوشی، رئیس جنبش اسلام گرای النهضه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: با وجود اینکه با تصمیم رئیس مجلس برای معلق کردن فعالیت‌های آن از لحاظ قانونی مخالف بودیم اما امیدواریم که این امر انگیزه‌ای برای گروه‌های سیاسی باشد تا بر سر میز گفت‌وگو حاضر شوند و به راه حل‌های توافقی و مطلوب در این مرحله حساس دست یابیم.

الغنوشی استعداد کامل خود را برای بررسی طرح‌های پیشنهادی به منظور برون رفت از بحران کنونی اعلام کرد و گفت: این پیشنهادات باید در چارچوب احترام به اراده مردم باشد که در انتخابات آزاد و شفاف اکتبر 2011 نشان داده شد و دیگر اینکه این پیشنهادات نباید به طولانی شدن دوره انتقالی منجر شود.

جنبش النهضه بار دیگر خواستار حفظ مجلس ملی موسسان شد و تاکید کرد: فعالیت‌های این مجلس باید به زودی از سر گرفته شود تا به مسائل اصلی همچون تشکیل کمیته مستقل انتخابات و تصویب پیش نویس قانون اساسی تا اواخر سپتامبر بپردازد و کار مجلس تا بیست و سوم اکتبر آتی به پایان برسد و انتخابات تا قبل از پایان سال جاری میلادی برگزار شود.

النهضه همچنین پیشنهاد تشکیل دولت وحدت ملی با مشارکت نیروهای سیاسی مختلف را مطرح و تاکید کرد در شرایط کنونی مبارزه با تروریسم و حل مشکلات اقتصادی باید در اولویت قرار گیرد.

النهضه همچنین پیشنهاد داد که کمیته‌ای سیاسی برای کمک به کار دولت تشکیل شود که شامل احزاب سیاسی و شخصیت‌های دولتی و نمایندگانی از جامعه مدنی باشد.

النهضه همچنین درباره طرح کودتایی در تونس با هدف ایجاد خلا سیاسی در این کشور و متلاشی کردن نهادهای کنونی و نابود کردن دستاوردهای مرحله انتقالی هشدار داد.

دعوت اتحادیه کل مشاغل تونس از احزاب سیاسی برای گفتمان ملی

اتحادیه کل مشاغل تونس خواستار برگزاری گفتمان ملی در تونس بر اساس طرحی شد که چند روز پیش برای برون رفت کشور از بحران سیاسی آن ارائه داد.

حسین العباسی، دبیر کل اتحادیه کل مشاغل تونس به رادیو شمس اف ام این کشور گفت که دیروز چهارشنبه با مصطفی بن جعفر، رئیس مجلس موسسان این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است.

بن جعفر سه شنبه اعلام کرد که جلسات مجلس را تا زمان آغاز گفت‌وگوی ملی بین گروه‌های سیاسی به حال تعلیق درآورده است.

رئیس مجلس تونس از اتحادیه مشاغل خواسته است که همه طرف‌های سیاسی را به پای میز گفت‌وگو دعوت کند به شرطی که از هیچ حزب و یا طرفی حمایت خاصی نکند.

رئیس اتحادیه مشاغل تونس تصمیم رئیس مجلس این کشور را بجا و درست خواند و گفت: این تصمیم تا حل بحران سیاسی تونس لازم بود.

اتحادیه مشاغل طرحی را در بیست و نهم جولای ارائه کرد و در آن خواستار سرنگونی دولت کنونی شد که ریاست آن را علی العریض از حزب النهضه برعهده دارد.

این اتحادیه خواستار توافق گروه‌های سیاسی با نخست وزیری شخصیتی ملی گرا و مستقل شد که دولتی شایسته سالار با اعضایی مستقل و بی طرف تشکیل دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها