امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33716
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در شرایطی که گزارش شده موجودی سم اعدام ایالت تگزاس آمریکا تا اوایل ماه میلادی آینده به پایان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در شرایطی که گزارش شده موجودی سم اعدام ایالت تگزاس آمریکا تا اوایل ماه میلادی آینده به پایان خواهد، شرکت‌های دارویی در اروپا تصمیم گرفته‌اند از فروش این ماده به آمریکا خودداری کنند.

هفته گذشته اداره جرایم کیفری ایالت تگزاس، ایالتی که به «پایتخت اعدام آمریکا» شهره شده، اعلام کرد موجودی ماده «پنتوباربیتال» که از آن برای اعدام مجرمان با تزریق سمی استفاده می‌شود در این ایالت تا ماه سپتامبر به پایان خواهد رسید.

«پنتوباربیتال» یک داروی مسکن است که از آن در علوم پزشکی برای کنترل تشنج در موارد اضطراری استفاده می‌شود. تزریق این دارو در دوز بالا می‌تواند به مرگ منجر شود.

ایالت تگزاس آمریکا از 18 جولای سال 2012 از این ماده برای اعدام متهمان محکوم به اعدام استفاده کرده است. در این تاریخ فردی به نام «یوکامون هرن» به جرم ربودن یک خودرو و قتل یک نفر با تزریق این ماده سمی اعدام شد.

ایالت‌های دیگر آمریکا مانند اوهایو، آریزونا و واشنگتن نیز پس از کمبود ماده «پانکورونیوم» (که یک داروی بیهوشی و شل‌کننده عضلات اسکلتی است و از آن برای اعدام استفاده می‌شد) نیز به استفاده از  «پنتوباربیتال» برای اعدام روی آوردند.

ایالت تگزاس در سال جاری از 23 مورد زندانی محکوم به اعدام، 22 نفر را با تزریق این ماده اعدام کرده است.

علت کمبود این ماده در تگزاس این است که یک شرکت داروساز هلندی دو سال پیش اعدام کرد به علت استفاده این ایالت از پنتوباربیتال برای اعدام از فروش آن خودداری خواهد کرد.

شرکت هلندی «لاندبک» که شرکت سازنده پنتوباربیتال است (با نام تجاری «نمبوتال») پس از آنکه روزنامه‌ها و گروه‌های حقوق بشری در این کشور گزارش دادند آمریکا از آن برای اعدام استفاده می‌کند، اکنون بار دیگر اعلام کرده فروش آن به آمریکا را متوقف خواهد کرد.

پیش از این، در سال 2009 شرکت داروسازی «هوسپیرا» ساخت داروی بی‌هوشی «سدیم تیوپنتال» را به خاطر استفاده از آن در آمریکا برای تزریقات مرگبار را متوقف کرده بود.

سازندگان شرکت‌های دارویی می‌گویند آنها داروها را برای نجات جان انسان و نه گرفتن آن تولید می‌کنند. 
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار