امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33735
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 148
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، «مریم خواجه» از مرکز حقوق بشر بحرین گفت: رژیم آل خلیفه در آستانه برگزاری راهپیمایی گسترده‌ای که قرار است ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، «مریم خواجه» از مرکز حقوق بشر بحرین گفت: رژیم آل خلیفه در آستانه برگزاری راهپیمایی گسترده‌ای که قرار است یک هفته دیگر برگزار شود سرکوب مخالفان و طرفداران دموکراسی را در این کشور شدت بخشیده است.

وی افزود: از زمانی که چهاردهم اوت مصادف با استقلال بحرین از انگلیس تاریخ برگزاری راهپیمایی گسترده ضد دولتی در بحرین اعلام شده است، سرکوب مخالفان شدت یافته است و نیروهای رژیم آل خلیفه به خانه‌های مردم هجوم برده و مخالفان را بازداشت می‌کنند.

خواجه تاکید کرد: شمار افراد بازداشت شده به حدی افزایش یافته است که پیگیری آنها از طرف گروه‌های حقوق بشری دشوار شده است.

از سوی دیگر وزارت کشور بحرین نیز اعلام کرده است که چند نفر را به اتهام تحریک برای براندازی نظام از طریق پایگاه‌های اینترنتی بازداشت کرده است.

مدیرکل اداره مبارزه با فساد و امنیت اقتصادی و اینترنتی وزارت کشور بحرین با اعلام این خبر افزود: یک گروه چند نفره به اتهام تاسیس و مدیریت پایگاه‌ها و صفحات اینترنتی که دعوت به برگزاری تظاهرات و تجمع‌های غیرقانونی کرده و برای براندازی نظام در بحرین تبلیغ می‌کرد بازداشت شده است.

وزارت امور ارتباطات بحرین شنبه گذشته در بیانیه ای از فیلتر کردن چند پایگاه اینترنتی به اتهام تحریک و ترویج اقدامات خشونت آمیز خبر داده بود.

تجمع شماری از اتباع بحرینی علیه سفر شاه بحرین به انگلیس در لندن

شماری از اتباع بحرینی در انگلیس با تظاهرات در برابر مقر نخست وزیر انگلیس در لندن با سفر حمد بن عیسی شاه بحرین به انگلیس مخالفت کردند و ده‌ها نفر از بحرینی‌ها تلاش کردند به خودروی شاه بحرین حمله کنند.

سازمان عفو بین‌الملل از دیوید کامرون خواست درباره نقض آشکار حقوق بشر در بحرین و سرکوب تظاهرات کنندگان در این کشور با شاه بحرین گفت‌وگو کند.

علی مشیمع مخالف رژیم بحرین که در لندن به سر می‌برد گفت که پلیس انگلیس شماری از معترضان را بازداشت کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها