امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33736
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دولت باراک اوباما اعلام کرده 195 میلیون دلار کمک دیگر را روانه سوریه کرده است. این کمک‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دولت باراک اوباما اعلام کرده 195 میلیون دلار کمک دیگر را روانه سوریه کرده است.

این کمک‌ها طبق آنچه واشنگتن اعلام کرده غذا و کمک‌های غیرنظامی هستند.

گزارش مربوط به کمک‌های آمریکا بخشی از تلاش دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا برای منحرف کردن انتقادها درباره این موضوع است که واشنگتن تلاش کافی در درگیری‌های سوریه را انجام نداده است و تنش‌ها ممکن است به مناطق دیگر خاورمیانه تسری پیدا کنند.

به گزارش رویترز، رئیس جمهور آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرده با این کمک 195 میلیون دلاری، میزان کمک‌های غیرنظامی امریکا به سوریه از زمان آغاز ناآرامی‌ها در این کشور در سال 2011 به رقمی بالغ بر یک میلیارد دلار می‌رسد.

سوریه از اواسط مارس 2011 صحنه ناآرامی بوده است. شمار زیادی از مردم این کشور از جمله تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در این ناآارمی ها جان خود را از دست داده‌اند.

دولت سوریه می‌گوید، این ناآرامی‌ها از خارج از کشور کنترل و هدایت می‌شوند؛ گزارش‌های زیادی از زمان آغاز این ناآرامی‌ها از دو سال پیش حاکی از آن بوده‌اند که شمار زیادی از شورشیان مسلح را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند که مورد حمایت آمریکا و هم‌پیمانان آن بوده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها