امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3374
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۸
تعداد بازدید: 361
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز تراب محمدی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: این هتل آپارتمان با ظرفیت 52 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز تراب محمدی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: این هتل آپارتمان با ظرفیت 52 نفر با اتمام مراحل ساخت، افتتاح می‌شود.

محمدی تصریح کرد: هتل آپارتمان آنزا در 14 واحد و با 52 تخت ساخته شده است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای راه‌اندازی این هتل آپارتمان، یادآور شد: مبلغ سرمایه‌گذاری در این مجموعه با مجموع تسهیلات دریافتی، بالغ بر 38 میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی  گردشگری استان تشریح کرد: این هتل آپارتمان دارای امکاناتی از قبیل رستوران، لابی، اینترنت بی سیم، رویال سوئیت و تمام تجهیزات رفاهی است.

محمدی شهرستان کلیبر را دارای ظرفیت‌های بی‌شمار گردشگری خواند و گفت: بستر لازم برای ساخت و توسعه سرمایه‌گذاری در زمینه‌های اقامتی، رفاهی و خدماتی مرتبط با گردشگری در این شهرستان به خوبی فراهم شده است.

هتل آپارتمان ارس تبریز بهره‌برداری می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از افتتاح هتل آپارتمان «ارس» تبریز با حضور هیئت دولت در استان خبر داد.

محمدی افزود: با اتمام مراحل ساخت، این هتل آپارتمان 120 تخت خوابی افتتاح می‌شود.

وی در تشریح این هتل آپارتمان افزود: این هتل از 26 واحد هشت طبقه‌ای تشکیل شده و در فضایی بالغ بر دو هزار و 200 متر مربع زیربنا ساخته شده است.

محمدی با اشاره به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای راه‌اندازی این هتل آپارتمان، مبلغ سرمایه‌گذاری در این مجموعه را بالغ بر 21 میلیارد ریال عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: جذب گردشگر به منطقه و همچنین حفظ آمار گردشگران ورودی به استان پیش از هر چیز نیازمند تامین زیرساخت‌های اولیه برای این موضوع است که توسعه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها اقدامی در این راستا به شمار می‌رود.

اجرای تاسیسات و سرویس بهداشتی دو تیمچه و سرای بازار تبریز به پایان رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: اجرای تاسیسات و سرویس بهداشتی دو تیمچه و سرای بازار جهانی و تاریخی تبریز به پایان رسید.

محمدی افزود: اجرای سرویس بهداشتی تیمچه مظفریه و سرای دودری‌ها (ایکی قاپیلار) به اتمام رسید.

وی با اشاره به انجام عملیات گسترده بازسازی و مرمت در سرای دودری‌ها که در آبان ماه سال 88 دچار حریق عمده ای شده و بخش‌های عمده ای از آن سوخته بود، یادآور شد: مرمت کامل این سرا در مهر ماه سال 91 به اتمام رسید و سرویس بهداشتی نیز در آن‌ اجرا شد.

محمدی با اشاره به اینکه سرای دو دوری‌ها با وجود وسعت محل آتش‌سوزی، با اختصاص اعتبارات ویژه سفر رئیس جمهور به استان به سرعت مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: این سرا به عنوان مرکز عمده تجارت و پوشاک بازار بزرگ تبریز از اهمیت خاصی برخوردار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین تیمچه مظفریه را یکی از زیباترین و مهم‌ترین بخش‌های بازار بزرگ تبریز خواند و گفت: «تیمچه مظفریه» به عنوان یکی از مراکز عمده تجارت و صدور فرش آذربایجان‌شرقی و ایران دارای شهرتی جهانی است.

محمدی  یادآور شد: اجرای تاسیسات و سرویس بهداشتی تیمچه میرزا شفیع نیز در دست کار قرار دارد، که عملیات احداث آن به نیمه رسیده است.

بازار جهانی تبریز با داشتن بیش از 160 عنصر مختلف، به عنوان بزرگترین سازه سرپوشیده آجری بهم پیوسته جهان سال 1389 در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو  ثبت شده و مراسم ثبت جهانی آن با حضور رئیس جمهور در تبریز برگزار شده بود. 
انتهای پیام/60002/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها