امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33745
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 117
محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس درباره وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس درباره وزرای پیشنهادی کابینه یازدهم به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: کلیت کابینه از نظر تجربه و اعتدال‌گرایی مناسب است اما چند نفر در فهرست وزرای پیشنهادی حضور دارند که باید تکلیف‌شان را با برخی مسائل مشخص کنند.
وی افزود: با یک نگاه کلی به سابقه برخی از آنها تندروی‌هایی در بعضی مسائل بخصوص در قضیه فتنه سال 88 دیده می‌شود که باید موضع خود را اعلام و روشن کنند.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، کارآمدی وزرای پیشنهادی کابینه را خوب ارزیابی و خاطر نشان کرد: توقع این است که از نظر سنی با توجه به لزوم تلاش مضاعف برای رفع مشکلات در کشور، عنایت ویژه‌ای صورت بگیرد.
پورمختار تصریح کرد: طبعاً آقای روحانی دلایل خود را برای ارائه رأی یکدست به کابینه دارند اما مجلس نیز در رسیدگی و بررسی به وزرای پیشنهادی بر اساس دلایل خاص خود عمل می‌کند.
وی بر همین اساس متذکر شد: نه درخواست رئیس جمهور برای ارائه رأی اعتماد به همه ورزای پیشنهادی اش مورد ایراد است و نه در تصمیم مجلس چرا که این اختیاری است که هر دو قوه دارند و در نهایت نیز بستگی به نگاه اکثریت مجلس است.
نماینده بهار و کبودرآهنگ گفت: نگاه مجلس قبل از نگاه کلی به وزاری پیشنهادی برای کابینه یازدهم، نگاهی وزارتخانه‌ای است و ما دارای مسئولیت‌های مشخص و معضلات خاصی در حرکت وزارتخانه‌ها هستیم.
پورمختار افزود: در بررسی برنامه‌ها و ارائه رأی اعتماد باید دید که وزرای پیشنهادی توانمندی و برنامه‌ای اجرایی برای رفع این معضلات و مشکلات دارند یا خیر.
وی با اشاره به عملکرد و سوابق روشن رحمانی فضلی در حوزه‌های مختلف، گفت: آقای رحمانی فضلی در مسئولیت‌های مختلف کارنامه خوبی دارد و گزینه مناسبی برای وزارت کشور است.
پورمختار ابراز امیدواری کرد گزینه پیشنهادی حجت‌الاسلام روحانی برای وزارت کشور با رأی بالای نمایندگان به کابینه یازدهم راه یابد و در عمل نیز در دوران وزارت بتواند مثل گذشته منشاء خدمات باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها