امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33757
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»،‌ در پی ورود کشتی‌های چینی به آب‌های مورد مناقشه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»،‌ در پی ورود کشتی‌های چینی به آب‌های مورد مناقشه چین و ژاپن، وزارت خارجه ژاپن امروز مراتب اعتراض خود را به سفارت چین اعلام کرد. 

«فومیو کیشیدا» وزیر خارجه ژاپن گفت: «ما مراتب خشم خود را به اطلاع طرف چینی رساندیم. همچنین جامعه جهانی تلاش برای تغییر وضع موجود را با تهدید ضمنی نمی‌پذیرد.»

بنابر اعلام این وزارتخانه، 3 فروند کشتی شبه نظامی چینی توقفی طولانی مدت‌تر از زمان معمول اطراف جزایر مورد اختلاف داشتند و کشتی چهارم نیز پیش از اینکه 3 کشتی این منطقه را ترک کنند، وارد این ناحیه شد. زمان معمول برای توقف کشتی‌ها 28 ساعت است.

کمتر از 2 هفته قبل نیروهای دریایی چین برای نخستین‌بار وارد مناقشه آبی با ژاپن شدند. مالکیت جزایر «سنکاکو» موضوع اختلاف میان 2 کشور است.

این جزایر صخره‌ای در شرق دریای چین، از لحاظ ماهیگیری موقعیت بسیار خوبی دارند. ضمن اینکه گمان می‌رود زیر  بستر دریا در این جزیره منابع غنی طبیعی وجود داشته باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار