امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33762
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، افراد مسلح امروز پینج‌شنبه اقدام به حمله موشکی علیه دو روستای «نبل» و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، افراد مسلح امروز پینج‌شنبه اقدام به حمله موشکی علیه دو روستای «نبل» و «الزهرا» از توابع ریف حلب در شمال سوریه با موشک‌های محلی کردند.

در جریان حمله افراد مسلح به روستاهای «نبل» و «الزهرا» یک کودک 11 ساله به نام «حیدر العجاق» کشته شد و چند نفر را از اهالی منطقه زخمی شدند.

عناصر مسلح این موشک‌های دست ساز محلی را از روستای «مایر» در جوار نبل و الزهرا شلیک کردند که کنترل آن را در دست دارند.

دو روستای «نبل» و «الزهرا» که در ریف حلب در شمال سوریه قرار دارند، از جمله مناطق سوریه هستند که اغلب ساکنان آن را شیعیان تشکیل می‌دهند. این دو روستا بیش از یک سال است که در محاصره گروه‌های مسلح وابسته به جبهه النصره، وابسته به سازمان القاعده قرار دارد و این عناصر سلفی جهادی بارها حملاتی را برای تصرف این دو روستا به آنها انجام داده‌اند، اما حملات آنها از سوی کمیته‌های مردمی تشکیل شده توسط اهالی دفع است.

تمام راه‌های ارنباطی منتهی به این دو روستا و خارج بیش از یک سال است که تحت کنترل گروه‌های مسلح است و ارتباط با نبل و الزهرا تنها از طریق بالگردهای ارتش سوریه صورت می‌گیرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار