امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33786
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 101
فاطمه آلیا عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لابی‌کاری ها برای ...

فاطمه آلیا عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لابی‌کاری ها برای رأی اعتماد وزرای پیشنهادی دولت یازدهم اظهار داشت: جدا از اختلافات فراکسیونی در مجلس، قالب نمایندگان از لابی‌های سیاسی برای کسب رأی اعتماد ناراضی هستند.

وی در همین راستا به انتقاداتی اشاره کرد که روز گذشته از سوی برخی نمایندگان نسبت به تلاش برخی همراهان وزرا برای کسب رأی اعتماد مطرح شد و رئیس وقت جلسه آنها را وارد دانست.

آلیا گفت: حضور نمایندگان ادوار و افراد متنفذ همراه وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌های مجلس در حدی است که اعضای کمیسیون برای نشستن جا پیدا نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: حضور این افراد شائبه‌های مختلفی از قبیل معامله‌های اقتصادی و سیاسی را به دنبال دارد و لذا بهتر است افراد، از این اقدام شنیع پرهیز کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه مجلس برای حراست از حقوق مردم نباید اجازه حضور افراد مؤثر فتنه 88 در کابینه را بدهد، گفت: اگر معیارهای اصولگرایان را هم کنار بگذاریم، حدود 6 وزیر پیشنهادی با شعار اعتدال آقای روحانی همخوانی ندارند.

آلیا ابراز عقیده کرد: ما برای کمک به دولت آینده باید مانع حضور این 6 وزیر در کابینه شویم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین ملاک ما برای بررسی صلاحیت افراد عملکرد آنان در جریان فتنه 88 است.

«نمی‌توان در قبال حضور افرادی که در فتنه مؤثر بودند، در کابینه سکوت کرد؛ چرا که این کار حق مردم را تضییع می‌کند».

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در کنار حضور افراد در فتنه 88 برای ما سؤال است که چگونه فردی که صلاحیت او برای انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان تأیید نشده، برای وزارتخانه حساس معرفی می‌شود.

آلیا افزود: همچنین برای ما تعجب برانگیز است که برخی افراد حتی در انتخابات شورای شهر ردصلاحیت شده‌اند اما برای حضور در کابینه معرفی شده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه عدم رأی اعتماد به برخی وزرا حق مسلم مردم است، گفت: «در خصوص ۵ تا ۶ وزیر پیشنهادی بین دو فراکسیون اصولگرایان و اصولگرایان رهروان ولایت، نظر واحدی برای عدم رأی اعتماد وجود دارد».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها