امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33791
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، حمله روز گذشته اعضای شاخه جوانان «حزب کنگره» هند به سرکنسولگری پاکستان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، حمله روز گذشته اعضای شاخه جوانان «حزب کنگره» هند به سرکنسولگری پاکستان در دهلی‌نو، وزارت خارجه پاکستان را به واکنش واداشت.

پس از این حمله، وزارت خارجه پاکستان با احضار معاون سرکنسول هند در این کشور، مراتب اعتراض اسلام‌آباد را به این اقدام اعلام کرد.

مقامات وزارت خارجه پاکستان در این جلسه، دولت هند را مسئول تأمین امنیت مقامات و دیپلمات‌های پاکستانی در این کشور دانستند و بر لزوم حفاظت از دیپلمات‌های پاکستانی در هند تأکید کردند.

روز گذشته، تعدادی از اعضای حزب کنگره پاکستان با تجمع در مقابل سرکنسولگری پاکستان در دهلی‌نو، شعارهایی برضد اسلام‌آباد سردادند و این کشور را مسئول کشته شدن پنج سرباز مرزی خود دانستند.

همچنین تعدادی از این افراد تلاش کردند تا با عبور از موانع پلیس در مقابل این ساختمان وارد سرکنسولگری پاکستان شوند که با مقاومت نیروهای پلیس مواجه شدند.

پس از کشته شدن پنج سرباز هندی در پست مرزی «پونچ» در مرز 2 کشور، هندی‌ها پاکستان را مسئول اصلی این حادثه دانستند هرچند که مقامات پاکستانی این اتهام را رد کردند.

«چودری نثار علی خان» وزیر کشور پاکستان اعلام کرد که حضور نیروهای ارتش پاکستان در منطقه مذکور که پنج کیلومتر با «خط کنترل» فاصله دارد غیرممکن است.

دیدار «سینگ» و «شریف» لغو نخواهد شد

همچنین معترضان خواهان لغو برنامه دیدار «مان موهان سینگ» نخست‌وزیر هند با «نواز شریف» همتای پاکستانی‌اش در حاشیه نشست آتی سازمان ملل در نیویورک در ماه سپتامبر شدند.

این در حالی است که برخی رسانه‌های هندی نیز گزارش دادند که اعضای اپوزیسیون پاکستان با سینگ دیدار کرده و از وی خواسته‌اند تا ملاقات خود با نواز شریف را لغو کند.

با این حال، مقامات هندی اعلام کردند که به‌رغم حوادث تأسف برانگیز اخیر، دیدار سینگ و شریف لغو نخواهد شد.

به گفته سخنگوی حزب حاکم هند، اسلام‌آباد و دهلی‌نو مشکلات خود را نه از طریق جنگ بلکه از طریق مذاکره حل خواهند کرد و بنابراین نخست‌وزیران 2 کشور در نیویورک با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

همچنین پس از این وقایع، مقامات امنیتی هند و پاکستان برای حل تنش‌های به وجود آمده در مرز کشمیر با یکدیگر مذاکره کردند.

پس از روی کار آمدن دولت جدید نواز شریف در پاکستان، اسلام‌آباد و دهلی‌نو تلاش‌های خود برای بهبود رابطه 2 کشور را افزایش دادند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها