امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33796
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۴
تعداد بازدید: 119
آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عید فطر را ...

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عید فطر را عید بندگی، عبادت و عمل به وظیفه و مسوولیت دانست و گفت: بعد از یک ماه روزه‌داری و تسلیم بودن در مقابل خداوند متعال این عید برای انسان توفیقی است تا سی روزی را که توانسته روزه بگیرد موفق به دریافت پاداش شود.

وی با اشاره به اینکه براساس روایات اهل بیت (ع) در روز عید فطر خداوند به بندگانش پاداش عنایت می‌کند، افزود: عید به معنای خوشحال شدن است و بندگان خدا هم بخاطر پاداشی که از خدای متعال در قبال روزه‌داریشان می‌گیرند،‌ احساس خوشحالی می‌کنند لذا از این جهت به انتهای ماه رمضان عید فطر اطلاق می‌شود که به معنای بخشش و ثواب خداوند است.

حسینی بوشهری بهترین اعمال برای عید فطر را دادن ذکات فطره و شرکت در نماز عید فطر دانست و گفت: این نماز در حقیقت نشانه یکپارچگی و صفا و صمیمیت امت اسلامی است انسان بهترین عنایات را از ناحیه خدای متعال در ادعیه‌ای که در قنوت نماز خوانده می‌شود، درخواست و طلب می‌کند.

وی یادآور شد: ‌این ادعیه و نمازها یک نوع تضمیمی برای آینده انسان است اگر این دعاها به استجابت برسد و خداوند متعال آنها را قبول کند این بزرگترین پاداش و سرمایه برای آینده انسان محسوب می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: علاوه بر ذکات فطره و نماز عید فطر بحث غسل در این روز و دعاهایی که وارد شده و تکبیرهایی که گفته می‌شود نیز با اهمیت است اما با این وجود باز هم نماز عید فطر از جلوه‌های والای مورد سفارش در روز عید است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها