امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33802
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سایت رسمی اخبار جهان یهود با نام «جی‌تی‌ای» در مطلبی نوشت: سه نفر از حامیان مالی ارشد بنیاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سایت رسمی اخبار جهان یهود با نام «جی‌تی‌ای» در مطلبی نوشت: سه نفر از حامیان مالی ارشد بنیاد «دفاع از دموکراسی‌ها» که موسسه‌ای حامی تحریم‌های ایران است، یهودیان جمهوریخواه هستند.

بر اساس این گزارش، مرور صورت مالی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها که مجله «سالون» آن را منتشر کرد، نشان داد بین سال‌های 2008 تا 2011، «برنارد مارکوس»، موسس شرکت لوازم خانگی «هوم دپوت»، حدود 11 میلیون دلار، «پل سینگر»، میلیاردر آمریکایی، 3.6 میلیون و «شلدون آدلسون»، رئیس شرکت لاس‌وگاس‌سندز، 1.5 میلیون دلار به این بنیاد آمریکایی کمک مالی کرده‌اند. هر سه این تامین‌کنندگان مالی در ائتلاف یهودیان جمهوریخواه فعال هستند و همواره کمک‌های مالی مختلفی را در جهت دیگر اهداف لابی‌های یهودی اختصاص می‌دهند.

به نوشته این سایت خبری، مارکوس که سال گذشته یک فیلم تبلیغاتی علیه اوباما برای ائتلاف یهودیان جمهوریخواه ساخت، به تاسیس موسسه دموکراسی اسرائیل نیز یاری رسانده است. آدلسون نیز یکی از موسسان اصلی بنیاد «برث‌رایت» است. سینگر هم عضو شورای موسسه یهودی «امور امنیت ملی» است.

بر اساس این گزارش، بنیاد دموکراسی در سال‌های اخیر نقش پیشرویی در پیش‌نویس لایحه تحریم‌های ایران داشته است، هر چند مقامات آن اغلب از دعوای میان کنگره و دولت اوباما درباره نحوه و زمان اجرای تحریم‌ها، خود را کنار کشیده‌اند. لایحه تحریم‌ها با حمایت قاطع دو حزب آمریکایی و کاخ سفید به تصویب رسیده است و مقامات بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها با قانون‌گذاران همکاری می‌کنند تا این قوانین را به تصویب برسانند و با دولت نیز درباره اجرایی کردن تحریم‌ها مشورت و رایزنی می‌کنند.

در بخش دیگری از این مطلب آمده: این بنیاد بعد از تاسیس در سال 2001، حمایت دو حزب جمهوریخواه و دموکرات را با خود داشت، اما بخشی از حامیان دموکرات خود را در سال 2008 از دست داد. علت آن نیز تاسیس بنیادی با نام مشابه به دست «کلیفورد می» بود که با پخش فیلم تبلیغاتی، دموکرات‌های کنگره را به خاطر مخالفت با افزایش قدرت جاسوسی دولت مورد انتقاد قرار داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها