امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33803
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارشی از اسناد افشا شده ادوارد اسنون نشان می‌دهند سازمان اطلاعات آلمان موسوم به بی‌ان‌دی حجم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارشی از اسناد افشا شده ادوارد اسنون نشان می‌دهند سازمان اطلاعات آلمان موسوم به بی‌ان‌دی حجم وسیعی از اطلاعات شنود شده را روزانه به آژانس امنیت ملی تحویل می‌داده است.

به گزارش راشاتودی، اسنادی که ادوارد اسنودن، پیمانکار قبلی آژانس امنیت ملی و افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا فاش کرده و در اختیار هفته نامه آلمانی اشپیگل قرار گرفته نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی دسامبر سال گذشته 500 میلیون فراداده تلفنی و الکترونیکی را از آلمان جمع‌آوری کرده که این اقدام ظاهراً با تأیید آژانس اطلاعاتی آلمان صورت گرفته است.

این داده‌ها به عنوان بخشی از برنامه‌ای موسوم به «آلمان، سی روز آخر»، در دو مرکز گردآوری اطلاعات تحویل کشور آمریکا شده است.

  یکی از منابع دستگاه اطلاعاتی آلمان نیز با تایید این موضوع افزوده است که این تنها یکی از موارد همکاری دستگاه اطلاعاتی آلمان با آمریکایی ها بوده است و آنان در زمینه برنامه جاسوسی پیرامون افغانستان نیز همکاری های گسترده با یکدیگر داشته اند.

ادوارد اسنودن، افشاگر امریکایی پیمانکار فنی سابق آژانس امنیت ملی امریکا در ماه ژوئن اسنادی را فاش کرد که نشان می‌دهد امریکا از اتحادیه اروپا جاسوسی کرده و ماهانه بالغ بر نیم میلیارد مکالمه تلفنی و فعالیت اینترنتی آلمانی‌ها را رصد کرده است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان ادعا کرد دولت این کشور به هیچ وجه از جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی امریکا اطلاع نداشته و وی ماه گذشته در این باره با باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا صحبت کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها