امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3382
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، روح‌الله احمدزاده کرمانی در جمع خبرنگاران استان قزوین اظهار داشت: راه‌حل اصلی برطرف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، روح‌الله احمدزاده کرمانی در جمع خبرنگاران استان قزوین اظهار داشت: راه‌حل اصلی برطرف کردن مشکل اشتغال به دست بخش خصوصی است البته باید حمایت‌گری دولت باشد ولی اینکه فکر کنیم باید دولت اشتغال را حل کند اشتباه بزرگی است دولت از طریق جدی گرفتن و نقش ایفا کردن بخش خصوصی می‌تواند مشکل را برطرف کند.

رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اذعان داشت: باید برای برطرف کردن مشکل اشتغال تمام اتاق بازرگانی و صنعت و معدن با استانداران جلسه برگزار کنند و آقای استاندار رئیس اتاق بازرگانی را مشاور خودش منصوب کند که بنده این کار را در دولتم انجام می‌دهم.

وی ادامه داد: همچنین دولت باید یک نفر را در بخش خصوصی برای ایفای نقش ملی انتخاب کند تا با استفاده از آن‌ها زمان صدور مجوزها کاهش یابد و بوروکراسی رشوه‌آلود در سیستم اداری کشور ریشه‌کن شود و با تحقق این امر سرمایه‌گذاران راحت‌تر وارد کشور شوند و در بخش تولید سرمایه‌گذاری کنند تا از این طریق مشکل اقتصاد در حد گسترده‌ای در کشور برطرف ‌شود.

احمدزاده کرمانی اظهار داشت: بوروکراسی اداری در بخش گمرک، بازرگانی و صنعت مشکلات سختی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده که باید یکبار برای همیشه این مشکلات در کشور ریشه‌کن شود تا ورود سرمایه‌گذاران به کشور افزایش یابد.

وی با بیان اینکه هیچ توجیه شرعی برای گرفتن جریمه و سود کلان در نظام بانکداری اسلامی وجود ندارد، اذعان داشت: بنده در دولتم اقدامات اساسی را برای حذف این سیستم در بانک‌ها که به شدت به اقتصاد ملی، صنعت و بازرگانی ضربه می‌زند انجام می‌دهم.

این مسئول با بیان اینکه جریمه‌هایی که بانک‌ها به علت تأخیری از مردم دریافت می‌کنند عین رباست و این در اسلام و قرآن حرام است و باید نظام بانکداری اسلامی شود تا گرفتن بهره و جریمه‌هایی که ناشی از تأخیر دریافت می‌شود در این نظام از بین برود، ابراز داشت: بنده برای اجرای نظام بانکداری اسلامی بانک مرکزی را موظف می‌کنم تا سود و جریمه ناشی از تأخیر را از سیستم بانکی حذف کند و همچنین یک کمیته را مأمور می‌کنم تا بانک‌هایی را که به ناحق در گذشته جریمه از مردم دریافت کردند به آنان بازگردانند.

رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی بیان کرد: من در دولت شفاف‌سازی با رهبری، کارنامه ممتاز اجرایی و عملکردی، سلامت جدی در مسایل اقتصادی و عزم جدی از جلوگیری فساد اقتصادی، روحیه مردم بودن و با مردم بودن، نگاه انقلابی در بین‌المللی، را انجام می‌دهم.

احمدزاده کرمانی ادامه داد: اعضای کابینه‌ام که از این ویژگی‌ها برخوردار باشند چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب باشد استفاده می‌کنم و معتقدم که باید دولتم مبتنی بر تلاش و جهاد باشد تا مشکلات مردم را برطرف کند.

وی با بیان اینکه رونق اشتغال خانگی برطرف کننده مشکل اقتصاد است، اظهار داشت: کشوری مانند چین بیشتر صادراتش از طریق همین مشاغل خانگی انجام می‌شود که بنده در دولتم از مشاغل خانگی حمایت می‌کنم و با اجرای شعار هر خانه یک کارخانه، اشتغال‌زایی گسترده و ارزش افزوده را در این مشاغل ایجاد می‌کنم.

این مسئول با اشاره به اینکه هدفمند کردن بازار کار از مسایل مهم کشور است، بیان کرد: متأسفانه دستگاه‌های مربوطه در ایجاد اشتغال در کشور مانند وزارت کار و تأمین اجتماعی به مسائل کار می‌پردازند در صورتی که باید شعار آن‌ها متولی شغل پایدار باشند و با طراحی استراتژی جدید در عرصه شغل، بازار اشتغال را هدفمند کنند.

رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی با بیان اینکه مکانیزم بازار کار در کشور باید شفاف شود، اضافه کرد: اکنون بازار کار در کشور هدفمند نیست بنده از طریق ایجاد یک مدل در بازار کار فارغ‌التحصیلان را وارد عرصه اجرایی و صنعتی کشور می‌کنم.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در کشور برخی استان‌ها استعداد اشتغال در بخش کشاورزی بیشتر از صنعتی دارند، بیان کرد: اکنون در عرصه کشاورزی 36 میلیون هکتار اراضی در کشور قابلیت کشت دارند که اکنون 50 درصد آن‌ها زیر کشت آبی و دیمی است که با واگذاری 50 درصد مابقی این اراضی به کانون‌های بخش کشاورزی در ایجاد شغل و مشاغل می‌تواند نقش اساسی را ایفا ‌کند و بنده با این تدابیر نرخ تقاضای ورود به بازار کار را در میان مدت حل می‌کنم.

احمدزاده کرمانی بیان کرد: بنده جوان‌ترین کاندیدای ریاست‌ جمهوری هستم و تا آخر انتخابات کناره‌گیری نمی‌کنم.

انتهای پیام/77009/ی30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها