امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33831
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۳
تعداد بازدید: 132
عبدالرحیم گواهی، رییس مرکز پژوهش ادیان جهان در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت ماه ...

عبدالرحیم گواهی، رییس مرکز پژوهش ادیان جهان در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان در برابر دیگر ماه‌ها اظهار داشت:‌ این ماه برای مجاهده با نفس و اطاعت خداوند است، ماه کمال بندگی و شهر مردم و ماه مردم است.

مترجم کتاب «شرق‌شناسی» در ادامه افزود: ماه رجب ماه خداست و ماه شعبان، ماه پیامبر (ص) است که فضیلت بسیار دارد و در آن دو بزرگی که دین را حفظ کرده‌اند، امام حسین (ع) و حضرت مهدی (عج) متولد شده‌اند اما در ماه مبارک رمضان هیچ کدام از این اعیاد نیست با وجود این فضیلت این ماه از دو ماه دیگر رجب و شعبان که در آن بعثت پیامبر، میلاد امام علی (ع) و حضرت مهدی (عج) رخ داده، بیشتر است.

سفیر اسبق ایران در ژاپن با تأکید بر اینکه ماه مبارک رمضان به دلیل عبودیتی که در آن حاصل می‌شود و لیلة‌القدر که در آن مقدرات انسان رقم می‌خورد، دارای اهمیت است، افزود: این شب به اندازه یک عمر و متوسط هزار ماه ارزش دارد، پس از تمام این آزمون‌ها نیز در ماه مبارک به عید فطر می‌رسیم که افضل اعیاد است.

سفیر اسبق ایران در نروژ با اشاره به اینکه در دوران خود پیامبر (ص) دو عید بزرگ، فطر و قربان بوده و سایر اعیاد و میلادها که اکنون ما گرامی می‌داریم پس از این دوران‌ها ایجاد شده است، یادآور شد: بنابراین تأکید قرآن کریم نیز به این دو عید است.

گواهی با تبریک فرا رسیدن عید فطر در پاسخ به این سؤال که از کجا به قبولی اعمالمان در این ایام پی ببریم، گفت: برای من و شما سخت است که متوجه این امر شویم، چرا که این کار اهل و اولیاءالله است ما را حداکثر یک رؤیای صادقه، یک نشانه یا مرد خدا بتواند به این فهم برساند ولی متون ما می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

وی اظهار داشت: می‌توانیم امیدوار باشیم که اگر این ماه و اعمالمان را در حد وسعمان به جا آوریم با وجود اینکه دین اسلام نیز دین لطافت، صفا و به اصطلاح پیامبر (ص) مکارم اخلاقی است و یکی از این مکارم نیز همین روزه است، خداوند ارحم‌الراحمین است و اعمالمان را قبول می‌کند.

گواهی در پایان گفت: بزرگترین گناه این است که از امید خدا مأیوس باشیم بنابراین آنکس که می‌خواهد در دوران حیاتش بداند که کجا قرار دارد، باید به وادی عرفان رو آورد و در مسیر اولیاءالله سلوک کند که امیدواریم خداوند حرکت در این مسیر را نصیب ما و شما کند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها