امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33832
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۳
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بار دیگر بزرگ‌ترین عید مسلمانان بعد از یک ماه عبادت و روزه‌داری فرا ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بار دیگر بزرگ‌ترین عید مسلمانان بعد از یک ماه عبادت و روزه‌داری فرا می‌رسد و بندگان خداوند خوشحال از فرا رسیدن این عید فرخنده و عید رهایی از گناه با اقامه نماز عید فطر سر تعظیم در درگاه باری تعالی فرود می‌آورند.

این روز مبارک دارای احکام خاصی است که دانستن آن‌ها می‌تواند ما را در اجرای فرامین الهی کمک کند، به همین منظور مجموعه احکام فطریه را به روایت مرحوم آیت‌الله احمد مجتهدی تهرانی در ادامه می‌آید.

مرحوم آیت‌الله مجتهدی با بیان اینکه احکام فطریه به شش بخش تقسیم می‌شود، تأکید کرد: زکات فطره یا همان «فطریه» بر تمام کسانى که قبل از غروب شب عید فطر، بالغ و عاقل و غنى باشند واجب است، یعنی کسانی که کار یا درآمد یا زندگی متعارفی دارند و می‏توانند زندگی خود را اداره کنند، در پایان ماه مبارک رمضان، فطریه بر آنان واجب می‏شود.

این استاد اخلاق و عارف بالله با اشاره به اینکه از مالی که خمس آن پرداخته نشده است، نمی‌توان زکات فطریه را  پرداخت کرد، افزود: پرداخت فطریه شرط قبولی روزه‌های ماه مبارک رمضان است و پرداخت آن بر عهده سرپرست خانواده است، فطریه به نیازمندان و کسانی که محتاج هستند پرداخت می‏شود، با پرداخت فطریه یک سال خود و خانواده خود را بیمه کنید.

برای شنیدن احکام فطریه به روایت این استاد اخلاق از لینک‌های زیر اقدام کنید:
 
چه کسانی باید فطریه بدهند
 
فطریه شامل چه مواردی می‌شود
 

 فطریه چه زمانی باید پرداخت شود
 
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار