امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33845
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، هم‏زمان با پایان یافتن ماه ضیافت‏الله و فرا رسیدن عید سعید فطر، محور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، هم‏زمان با پایان یافتن ماه ضیافت‏الله و فرا رسیدن عید سعید فطر، محور فیروزکوه یکی از مهم‏ترین محورهای مواصلاتی دسترسی به استان‏های شمالی و شمال‏شرق کشور، شاهد حضور خیل عظیم خودروهای عبوری در دور دوم سفرهای تابستانی است.

مشاهدات میدانی خبرنگار فارس حاکی است؛ هم‏اینک بار ترافیکی این محور سنگین است و تردد خودروها تا گردنه گدوک و انتهای حوزه استحفاظی استان تهران به آرامی جریان دارد.

همچنین از امروز شهر فیروزکوه شاهد حضور شمار زیادی از هم‏وطنان مسافر، زائر و گردشگر بوده و ترافیک سنگینی در محدوده بلوار 45 متری و بلوار پاسداران این شهر حاکم است.

شهرستان فیروزکوه دارای طولانی‏ترین راه‏های مواصلاتی استان تهران است.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، شهرستان فیروزکوه در منتهی‏الیه شمال‏شرقی استان تهران واقع شده ‌است و این شهرستان از شمال و شرق به استان مازندران، از جنوب و جنوب شرقی به استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می‌شود.

فیروزکوه در مسیر شاهراه‏های ایران قرار گرفته و جزو شهرهای بین‌راهی ترانزیتی محسوب می‏شود و از مسائل قابل توجه در این منطقه، صعب‏العبور بودن آن است.

فیروزکوه در بین سه گردنه معروف و برف‏گیر کشور قرار دارد؛ از طرف تهران، گردنه امین‏آباد و از طرف سمنان به گردنه بشم منتهی می‏شود؛ اما خطرناک‏ترین و پرحادثه‏ترین گردنه منطقه، گردنه گدوک است که به ناحیه شمال کشور ختم می‏شود.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، در مجموع 100 هکتار از زمین‏های منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه به منظور تعریض راه‏های مواصلاتی، ایجاد فضای سبز در مسیر جاده‏ها و احداث کولاک‏گیر منطقه گدوک امسال در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

به منظور احداث واحدهای راهدارخانه جدید در گردنه‏های برف‏گیر بشم و گدوک و راهدارخانه ارجمند، در مجموع 300 مترمربع از زمین‏های منابع ملی به راه و شهرسازی واگذار شده است.

انتهای پیام/2568/ر20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها