امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33848
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم،"خالد عبدالعال" نماینده استان شمالی (محل سکونت کودک شهید) به خانواده این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم،"خالد عبدالعال" نماینده استان شمالی (محل سکونت کودک شهید) به خانواده این کودک تسلیت گفت.

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه با اعلام شهادت علی جعفر حبیب از ساکنان منطقه المالکیه، تاکید کرد: این کودک 10 ساله بر اثر استنشاق گازهای سمی شلیک شده از سوی عناصر امنیتی رژیم که برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان استفاده می شود، دچار یک بیماری خطرناک شد و به سرعت برای درمان به خارج از بحرین منتقل شد اما سرانجام بر اثر همین بیماری به شهادت رسید.

شبکه صدای المالکیه نیز اعلام کرد: بر اثر استفاده از گازهای سمی و اشک آور، منزل این کودک پر از گازهای سمی شد و در پی آن حال علی جعفر حبیب بر اثر استنشاق این گازها رو به وخامت گذاشت. در بیمارستان از چشمان متورم او نمونه برداری شد و به مدت دو هفته در منزل بستری شد اما بهبود نیافت و سرانجام خانواده اش پس از ناامیدی از بیمارستان های بحرین او را به هند بردند.

شبکه صدای المالکیه تاکید کرد که حقوقدانان و جمعیت وفاق از نزدیک با شهید دیدار و وضع او را به صورت مستند ثبت کردند.

پس از نمونه برداری، به خانواده شهید اعلام شد که کودک بر اثر استنشاق گازهای سمی دچار سرطان شده است و این بیماری در هفته های آخر در بدن کودک گسترش یافته و به جان باختن وی منجر شد.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز برای دستیابی به آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب است که با سرکوبگری مواجه شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها