امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3385
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، کتاب «رساترین دادخواهی و روشنگری» فرازهایی از خطبه نورانی فدکیه حاصل سلسله سخنرانی‌ها و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، کتاب «رساترین دادخواهی و روشنگری» فرازهایی از خطبه نورانی فدکیه حاصل سلسله سخنرانی‌ها و درس‌های اخلاق علامه مصباح یزدی است.

این کتاب شامل مباحث وحدت امت اسلامی، معنای وحدت، وحدت حقیقی، ارزش وحدت، ارزش ائتلاف و راهکارهای تحقق وحدت مطلوب در برابر انواع اختلاف است.

نگاهی به فلسفه ایراد خطبه فدکیه شامل داستان فدک، شاهکار دختر رسول خدا (ص) و تدبیر بی‌نظیر ایشان از دیگر مباحث مطرح شده در این کتاب است.

بخش اول این کتاب در زمینه خداشناسی حضرت فاطمه (س) است و شامل مطالبی در زمینه شکر و ثنای الهی در کلام حضرت فاطمه (س)‌، دریای نعمت الهی، ویژگی‌های نعمت الهی، شمارش‌ناپذیری نعمت الهی، حقیقت توحید و شناخت خدا، صفات سلبی خدا، افعال الهی و هدف اصلی آفرینش است.

راه و راهنما‌شناسی حضرت فاطمه (س) از دیگر مطالب مطرح شده در بخشی از این کتاب بوده که نخستین مخلوق، عالم نور، رابطه وجود نورانی و جسمانی از جمله مباحث مطرح شده در این بخش است.

تقدیرات علمی و عینی، تقدیرات حتمی و غیر حتمی، امر دفعی خداوند و خلقت تدریجی عالم، فهرست اسرار معارف کلی قرآن، ایمان پالایشگر قرن، نماز در هم شکننده تکبر، زکات پاک‌کننده جان و مال، پایبندی به تعهد و نردبان تکامل از مباحثی است که در این کتاب مطرح شده است.

این اثر مجموعه‌ای از سخنرانی‌های ‌آیت‌الله مصباح یزدی در زمینه خطبه فدکیه از 22 مردادماه 89 تا 25 خردادماه 90 است. خطبه فدکیه از جمله خطبه‌های معروفی است که علمای شیعه و اهل سنت آن را نقل کرده‌اند.

کتاب رساترین دادخواهی و روشنگری در زمینه شرح خطبه حضرت زهرا (س) معروف به خطبه فدکیه شامل سخنرانی‌های آیت‌الله محمدتقی مصباح‌ یزدی در 626 صفحه تدوین شده است که به همت انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) منتشر شد.
انتهای پیام/78001/و30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها