امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33861
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محققان معتقدند این یافته ها می تواند راه حل های جدیدی را با توجه به کنترل سطح گلوکز خون برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محققان معتقدند این یافته ها می تواند راه حل های جدیدی را با توجه به کنترل سطح گلوکز خون برای پیشگیری از آلزایمر به دست دهد.

آلزایمر رایج ترین شکل زوال عقل است و مدتهاست که گمان می‌شود دیابت احتمال آن را بیشتر می کند. تحقیق جدید به بررسی سطح قندخون افراد در طولانی مدت در افراد مختلف مبتلا و غیرمبتلا به دیابت پرداخته است تا تأثیرات آن را بر زوال عقل تشخیص دهد.

دکتر پل کرین از دانشگاه سیاتل واشنگتن می‌گوید نتایج جدید یافته‌های کنونی را تغییر می‌دهد و نشان می‌دهد که بالا بودن قند خون حتی نه در سطح دیابت نیز می‌تواند نگرانی‌ها را افزایش دهد.

این تنها گوشه‌ای از تصویر بزرگتری است و یک الگوی واضح. این تحقیق شواهد بیشتری را به دست می‌دهد که ورزش و کنترل فشار و قند خون و کلسترول می‌توانند راه هایی برای پیشگیری از زوال عقل باشند.

نزدیک به 35 میلیون نفر در سراسر جهان از زوال عقل رنج می‌برند و در آمریکا نزدیک به 5 میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند. علت ابتلا چه هست هنوز معلوم نیست و داروهای کنونی تنها علایم را تخفیف و تسکین می‌دهند.

تحقیق جدید که نتایج آن در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده است فقط به بررسی وضع افراد پرداخته است و بررسی نکرده که آیا کاهش سطح قند خون می‌تواند به پیشگیری از این حالت منجر شود یا خیر.

تغذیه مناسب، ورزش و کنترل وزن همگی به میزان نگه داشتن سطح قند خون کمک می‌کنند.

این تحقیق بر روی 2067 نفر از افراد 65 سال به بالا صورت گرفته است. احتمال ابتلا به زوال عقل در میان افرادی که دیابت داشته‌اند 40 درصد بیشتر از سایرین بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها