امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33877
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 87
ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید فطر مبنی بر لزوم انتخاب وزرای صالح از سوی مجلس گفت: سخنان مقام معظم رهبری حساسیت موضوع انتخاب وزرا را نشان می‌دهد که همین حساسیت باعث شده که رهبر معظم انقلاب در برهه حساس فعلی در یک مکان عبادی سخنانی را در این باره بیان کنند.

وی با تاکید بر اینکه کشور به افراد صالح، متخصص، کارآمد، متدین و انقلابی نیاز دارد، اظهار داشت: اگر فرد انتخابی برای یک وزارتخانه اصلح نباشد می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری به کشور وارد کند.

این نماینده مردم در خانه ملت از حساسیت شغلی وزرا و تاثیر آنها در کشور سخن گفت و افزود: انتخاب افراد ناسالم و ناکارآمد برای کشور زیانبار خواهد بود.

نکو، سخنان رهبر معظم انقلاب را توصیه‌ای به نمایندگان برای انتخاب افراد صالح دانست و گفت: وکلای ملت باید در رای اعتماد به وزرا اصلح بودن آنها را مدنظر قرار دهند.

وی عدم وابستگی به جریان فتنه، جریان انحرافی و سایر جریان‌های مسئله‌دار را از جمله ویژگی‌‌های یک وزیر صالح برشمرد و اظهار داشت: خوشبختانه مجلس به این موضوع حساس بوده و به افراد مسئله‌دار رای نخواهد داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس پایبندی به قانون اساسی، اصول و ارزش‌های نظام و اجرای صحیح قانون را از دیگر ویژگی‌ها یک وزیر صالح عنوان کرد و افزود: وزیر باید در برخورد و مواجهه با حوادث حوزه فعالیت خود قاطعانه از حقوق مردم، مصالح کشور و دستاوردهای انقلاب دفاع کند. البته باید مقابل بدخواهان نیز بایستد.

وی تجربه کافی، تخصص مرتبط و تعهد را از دیگر ویژگی‌های وزیر صالح دانست و تاکید کرد که وکلای ملت به وزرای پیشنهادی ناسالم رای نخواهند داد.

این نماینده مردم درخانه ملت در ادامه گفتگوی خود با فارس با بیان اینکه رایزنی‌های مرتبط با وزرا باید در داخل مجلس و در جلسات وزرا با کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها مطرح شود، از برگزاری برخی جلسات در بیرون از مجلس انتقاد کرد.

نکو اضافه کرد: لزومی ندارد برخی افراد با نمایندگان تماس گرفته و بخواهند درباره یک وزیر سفارشاتی بکنند؛ البته نمایندگان به وظیفه خود عمل خواهند کرد اما لابی‌گری قطعا محکوم است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها