امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33879
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 92
حامد پورآرام در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد رعایت رژیم غذایی در پایان ماه مبارک به روزه‌داران برای سلامت جسم توصیه‌هایی ...

حامد پورآرام در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد رعایت رژیم غذایی در پایان ماه مبارک به روزه‌داران برای سلامت جسم توصیه‌هایی کرد.

وی گفت: معمولاً بدن با توجه به ساعت‌های غذا خوردن پس از مدتی خود را هماهنگ کرده و به آن عادت می‌کند و از آنجایی که در ماه مبارک روزه‌داران غذای خود را در دو وعده افطار و سحری می‌خورند باید به بدن فرصت داد تا برای ناهار خوردن آماده شود.

به گفته این متخصص تغذیه در روز عید فطر و پایان روزه‌داری اندکی زمان برای بدن و دستگاه گوارش نیاز است تا به روال قبل برگردد.

پورآرام با اشاره به اینکه بدن در ایام روزه‌داری عادت کرده تا دریافت مواد غذایی را کنترل کند خاطرنشان کرد: پس از این ایام نباید در خوردن زیاده‌روی کنیم ولی معمولاً افراد می‌خواهند تمام رعایت‌های یک ماهه را در یک روز جبران کنند.

وی توصیه کرد تا افراد به یک مرتبه غذای حجیم نخورند چرا که این کار به معده و دستگاه گوارش فشار می‌آورد. از طرفی میزان وزنی که روزه‌دار در ماه مبارک از دست داده‌ با پرخوری به سرعت و بیشتر از قبل دوباره اضافه شده و شاید فرد چاق‌تر از قبل ماه رمضان شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار