امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33886
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 73
مصطفی فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: ضربات می‌توانند به آسیب در دندان منجر شوند که شایع‌ترین دلیل ضربات در کودکان حوادث ...

مصطفی فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: ضربات می‌توانند به آسیب در دندان منجر شوند که شایع‌ترین دلیل ضربات در کودکان حوادث و در بزرگسالان علاوه بر آن، تصادف و نزاع است.

این دندانپزشک گفت: در مورد آسیب های وارده، تنوع بسیاری وجود دارد ولی به صورت کلی می‌توان گفت ضربات و حوادث می‌توانند باعث شکستگی در تاج - همراه یا بدون درگیری عصب دندان- شکستگی ریشه در نقاط مختلف، لقی - همراه یا بدون جابجایی- و خروج کامل دندان از حفره خود شوند.

فاطمی گفت: بهترین عکس العمل در این زمینه، مراجعه هر چه سریعتر به دندانپزشک است تا با درمان مناسب از عوارض بعدی آن جلوگیری شود.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی افزود: در مورد خروج دندان از حفره که در کودکان 7 تا 10 ساله امکان وقوع آن بیشتر است حفظ دندان بدون هیچگونه دستکاری و نگهداری آن در شیر، سرم شست و شو و امثال آن و مراجعه سریع - هر یک دقیقه آن نیز مهم است - به دندانپزشک، از مهمترین ارکان درمان برای حفظ سلامتی دندان است.

این دندانپزشک ادامه داد: اگر دندان خارج شده فاقد آلودگی باشد و بتوان آن را در جای اصلی خود قرار داد به حفظ حیات آن کمک می‌شود حتی در این مورد هم توصیه آن است که این کار توسط دندانپزشک انجام شود.

فاطمی در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر انواع درمان در مواجهه با ضایعات پیشرو گفت: با توجه به وسعت ضایعه، درمان می‌تواند از پیگیری ساده، ترمیم، درمان ریشه، اسپیلنت تا کشیدن دندان متغیر باشد که این تصمیم‌گیری توسط دندانپزشک انجام می‌شود.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی ادامه داد: پرهیز از هرگونه خود درمانی و مراجعه در اسرع وقت به دندانپزشک برای معاینه و رادیوگرافی برای پیشگیری از عوارض ثانویه ضروری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها