امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33887
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی‌، دانشمندان دریافتند که نوشیدن روزانه 2 فنجان شکلات جریان خون را در مغز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی‌، دانشمندان دریافتند که نوشیدن روزانه 2 فنجان شکلات جریان خون را در مغز سالمندان سالم افزایش می‌دهد و به همین دلیل عملکرد حافظه آنها بهبود می‌یابد.

محققان افراد مورد مطالعه را به 2 دسته تقسیم کردند، به یک گروه شکلات با «فلاونول» زیاد دادند و به گروه دیگر شکلات با فلاونول کم و از آنها خواسته شد هیچ نوع شکلات دیگری در روز مصرف نکنند.

با اینکه این افراد سالم بودند اما معاینات پیش از تحقیق نشان می‌داد 17 نفر آنها دچار کاهش خون‌رسانی به مغز هستند و فقط 37 درصد از آنها هیچ مشکل خون‌رسانی مغزی نداشتند.

پس از پایان تحقیق، محققان متوجه شدند صرفنظر از اینکه چه نوعی شکلاتی نوشیده شده باشد، در 88 درصد افراد خون‌رسانی به مغز بهتر شده و آنها که دچار مشکلات شناختی مثل ضعف حافظه بودند پیشرفت نشان دادند.

«فرزانه سوروند» محقق این پژوهش از دانشکده پزشکی هاروارد گفت: بخشهای مختلف مغز برای تکمیل فعالیتهای خود نیاز به انرژی دارند و این یعنی نیاز به خون بیشتری دارند. به همین دلیل این رابطه عصبی-عروقی نامیده می‌شود و نقش مهمی در بیماریهایی مثل آلزایمر دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار