امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33888
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس؛ این تحقیق همچنین نشان داد افرادی که با دوچرخه به سر کار می‌روند یا از حمل و نقل عمومی استفاده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس؛ این تحقیق همچنین نشان داد افرادی که با دوچرخه به سر کار می‌روند یا از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند کمتر از کسانی که با خودرو یا تاکسی به سر کار می‌روند دارای اضافه وزن هستند.

پژوهشگران کالچ پادشاهی بریتانیا بر تحلیل برخی از نشانگرهای سلامت و ارتباط آنها با نحوه رفتن به سر کار پرداختند و به بررسی داده‌های 20 هزار نفر در بریتانیا پرداختند.

تمرکز این تحقیق بر فشار خون، دیابت و اضافه وزن بود که همه آنها عناصر مهمی در افزایش خطر بیماری های قلبی و عروقی هستند. این تیم به این نتیجه رسید که یک راه کاهش خطرهای سلامت خودداری در استفاده از خودرو است.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا اعلام کرده در این کشور 67 میلیون نفر (نزدیک به یک سوم بزرگسالان) از فشار خون بالا رنج می‌برند. در کمتر از نیمی از آنها مسئله تنگی عروق تحت کنترل درآمده و نزدیک 30 درصد بزرگسالان آمریکایی در مرحله پیش از تنگی عروق هستند.

در میان ساکنان آمریکایی که دست کم 65 سال سن دارند. بیش از یک نفر از هر 4 نفر در سال 2010 به دیابت مبتلا بوده‌اند. در میان افراد زیر 20 سال نیز حدود 215 هزار نفر به دیابت نوع 1 یا 2 مبتلا هستند.

در این تحقیق آن دسته از افرادی که پیاده به سر کار می‌رفته‌اند، 17 درصد کمتر از کسانی که با خودرو به سر کار می‌رفته‌اند دچار فشار خون بالا بوده‌اند. آنهایی که با دوچرخه می‌رفتند نیز 50 درصد کمتر از استفاده کنندگان از خودرو در این خطر بوده‌اند.

در مقایسه انجام شده بین وزن این دو دسته نیز تحقیق نشان داد آن دسته از بزرگسالان حاضر در سن کار که از خودرو، موتور یا تاکسی برای رفتن به سر کار استفاده می‌کرده‌اند 19 درصد با اضافه وزن روبه‌رو بوده‌اند. این میزان در میان افرادی که پیاده به سر کار می‌رفته‌اند، 15 درصد و در میان افرادی که با دوچرخه می‌رفته‌اند 13 درصد بوده است.

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که پیاده رفتن، استفاده از دوچرخه یا حمل و نقل عمومی نقش زیادی نیز در حفاظت از محیط زیست دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها