امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۰۷:۱۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 339
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 333
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود، احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکری با استناد به ماده 23 ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود، احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکری با استناد به ماده 23 آئین‌نامه داخلی و همچنین ماده 210 آئین‌نامه و پس از اعلام عدمبه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود، احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکری با استناد به ماده 23 آئین‌نامه داخلی و همچنین ماده 210 آئین‌نامه و پس از اعلام عدم رای‌گیری درباره سؤال احمد امیرآبادی از وزیر صنعت توسط باهنر، نسبت به این موضوع انتقاد کرد و گفت: آنچه که شما (باهنر) درباره موضوع سؤال نماینده قم از وزیر صنعت از ماده 210 آئین‌نامه مطرح می‌کنید، تفسیر شماست اما اینجا صراحت دارد.

وی افزود: اگر هم قرار است تفسیری صورت گیرد، این تفسیر باید به نمایندگان مجلس واگذار شود، یعنی تفسیر باید با رای نمایندگان انجام شود. اما اینجا صراحت دارد.

دستغیب اضافه کرد: آقای امیرآبادی می‌گوید من از پاسخ‌ وزیر صنعت قانع نشدم.در آئین‌نامه تصریح شده اگر نماینده بگوید قانع نشدم، رئیس جلسه باید نظر مجلس را در این مورد اخذ کند، اینجا که دیگر جای تفسیر ندارد.

نماینده شیراز در مجلس خطاب به باهنر گفت: شما که سوابق‌تان در مجلس بیشتر از ماست شما بروید سی‌دی‌های مشروح مذاکرات چند سال اخیر مجلس را استخراج کنید و ببینید که بارها رئیس جلسه بودید و همین جمله را فرمودید که نماینده باید بگوید قانع شد یا نشد، آن‌ موقع چرا تفسیر صورت نگرفت، این رفتار شما تناقض دارد.

وی ادامه داد: آقای امیرآبادی می‌گوید فایده‌ای ندارد که به وزیر کارت زرد بدهیم، این اظهارات ایشان وهن آئین‌نامه داخلی مجلس است، آئین‌نامه داخلی حرمت دارد.

دستغیب با تاکید بر اینکه نظارت مجلس قطعا کارساز است، گفت: اگر یک کارت زرد به وزیری داده شود، اعتبار دارد، کارت زرد سوم منجر به استیضاح وزیر می‌شود اگر رفتار امثال بنده نباشد، اینگونه عمل کنیم، قطعا نظارت مجلس مؤثر است و آقایان وزرا هم می‌دانند این نظارت تاثیرگذار خواهد بود.

در ادامه محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس در پاسخ به دستغیب گفت: رویه گذشته ما این گونه بود که ما از نمایندگان سؤال کننده می‌پرسیدیم که آیا قانع شدید یا نشدید، برخی می‌گفتند قانع شدیم و برخی می‌گفتند رای نگیرید هر دو جمله را ما تعبیر می‌کردیم به این که قانع شدم، اینکه آقای امیرآبادی کاری به مصلحت مجلس انجام دادند یا انجام ندادند خوب بود یا بد بود، ما در این موضوع وارد نمی‌شویم و صحبت و قضاوت را به افکار عمومی واگذار می‌کنیم.

باهنر تصریح کرد: هر نماینده‌ای که در گذشته هم می‌گفت رای‌گیری نکنید ما این صحبت را بارها و بارها که اتفاق افتاده ترجمه می‌کنیم به اینکه قانع شده است.

نائب رئیس دوم مجلس گفت: درباره تفسیری هم که شما می‌گویید؛ باید بگویم یک زمانی ممکن است تردیدی وجود داشته باشد اما بنده در این برداشتم تردیدی ندارم، ممکن است اشتباه کنم ولی بنده موظفم طبق سوگندی که یاد کردم در اینجا باید به آن چیزی عمل کنم که خودم می‌فهمم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها