امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3391
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی امروز در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی امروز در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تبلیغات وسیع شبکه‌های ماهواره‌ای عرب زبان علیه تشیع اظهار کرد: در این زمینه باید اقدامات مناسب فرهنگی به منظور مقابله با هجمه‌های دشمنان انجام شود به همین دلیل ما شبکه مخصوص کودکان به نام هدهد را به زبان‌های عربی و فارسی راه‌اندازی کرده‌ایم که بازتاب خوبی هم داشته است.

وی افزود: زمانی که شبکه هدهد فارسی راه‌اندازی شد در همان هفته نخست بیش از 50 هزار پیامک از سوی مخاطبان داخل ایران دریافت کردیم که این امر نشان‌دهنده استقبال از چنین برنامه‌هایی است.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران با بیان اینکه صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم با راه‌اندازی شبکه پویا گام خوبی در این زمینه برداشته است گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای در صدد جذب کودکان و نوجوانان شیعه هستند بنابراین باید برنامه‌های محتوایی هم در شبکه پویا وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: شتاب‌زدگی در برنامه‌سازی به محتوا آسیب می‌رساند؛ شبکه هدهد سعی کرده است محتوای دینی و مذهبی شیعی را در قالب برنامه‌های مورد علاقه و جذاب کودکان به آنها ارائه کند تا بتواند مقابله خوبی با شبکه‌های ماهواره‌ای عربی و غربی داشته باشد.

شهرستانی از ارتباط برخی افراد غیر مذهبی با برنامه‌های دینی شبکه هدهد خبر داد و افزود: برنامه‌سازی‌ها باید در راستای جذب همه اقشار و گروه‌ها باشند؛ در این زمینه این آمادگی را داریم که با صدا و سیمای ایران همکاری داشته و برنامه‌های مذهبی ویژه کودکان را تولید کنیم.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران تاثیر تبلیغات بر جوامع را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در یکی از مواردی که به خاطر دارم یک شرکت سیگارسازی موفق شده بود در عراق با اضافه کردن تنها یک کلمه به پیام «لطفا در قطار سیگار نکشید» آن هم در ازای پرداخت 150 هزار پوند، فروش سیگارهای خود را در این کشور افزایش دهد.

وی بیان داشت: امروز بهترین نیروهای متخصص در امر فیلم‌سازی، برنامه‌سازی و تبلیغات در ایران حضور دارند اما باید برای استفاده از ظرفیت‌های آنها برنامه داشت.

شهرستانی با اشاره به دیدارهایی که با کارگردانان فیلم‌های سینمایی حضرت محمد(ص) و امام حسین(ع) داشته است گفت: آقایان مجیدی و درویش از کارگردانان زبده و اهل دین هستند که فیلم‌های خوبی را در معرفی صحیح فرهنگ تشیع در دست ساخت دارند.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران عنوان داشت: صنعت سینما رشد خوبی در ایران داشته و امروز جمهوری اسلامی از این نظر در رتبه‌های بالای جهانی قرار دارد اما باید برای استفاده از این ظرفیت عمده هم تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مسلمانان شعارهای خوبی می‌دهند اما در عمل آن را اثبات نمی‌کنند گفت: در مقابل آمریکا کمتر شعار می‌دهد اما آسیب‌هایی چون جنگ و تحریم را علیه جمهوری اسلامی و سایر مسلمانان به کار می‌گیرد بنابراین ما نیز باید به سمت عمل‌گرایی و مقابله صحیح با غرب پیش برویم.

شهرستانی در بخش دیگری از سخنان خود خدمات زیربنایی در چند سال اخیر توسط شهرداری و شورای شهر قم را مورد توجه قرار داد و افزود: شوراهای دور چهارم نیز باید در همین مسیر حرکت کنند و سعی در عمران و آبادانی فیزیکی و فرهنگی داشته باشند.

‌نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران با اشاره به اهمیت ویژه‌ای که امام راحل برای مشورت قائل بودند خاطرنشان کرد: ایشان حتی پیش از رسیدن به رهبری ایران و زمانی که در عراق مرجع تقلید بودند با شاگردان خود مشورت می‌کردند و هدف از این امر را ایجاد اعتماد به نفس در آنها می‌دانستند ضمن اینکه بیان می‌کردند با وجود اینکه ملزم به رعایت نظرات دیگران نیستم اما مشورت با آنها موجب می‌شود جرقه‌هایی در ذهنم ایجاد شود و تصمیم‌گیری بهتری داشته باشم.

وی با بیان اینکه اثرات مثبت شوراها در ایران دیده می‌شود عنوان داشت: این نهادهای مردمی باید در مسیری که در پیش گرفته‌ بیش از گذشته فعال باشند و بتوانند هدف از تاسیس خود را به طور کامل محقق سازند.
انتهای پیام/78004/و40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار