امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33919
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 66
سیدناصر سودانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه رئیس ...

سیدناصر سودانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه رئیس جمهور دارای وظایفی است و باید به آن عمل کند، اظهار داشت: مجلس هم وظایفی دارد که موظف به اجرای آن است.

وی انتخاب وزرای پیشنهادی برای حضور در کابینه را یکی از وظایف رئیس جمهور دانست و افزود: رئیس دولت بنا به ذهنیت خود افراد مدنظر را انتخاب و سپس به مجلس معرفی می‌کند.

سودانی با یادآوری اینکه مجلس باید طب قانون به وزرای معرفی شده توسط دولت رای اعتماد دهد، تصریح کرد: حسب قانون نمایندگان باید وزرا را تایید و یا رد کند که این اقدام به معنای کمک به کابینه است.

نماینده مردم اهواز در خانه ملت اضافه کرد: اگر نمایندگان به برخی وزرا رای اعتماد ندهند یعنی این افراد را برای حضور در کابینه دارای شرایط و ویژگی‌های مورد نیاز نمی‌دانند.

وی با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری درباره انتخاب وزرای اصلح اظهار داشت: مجلس همواره به دنبال انتخاب وزرای اصلح است و این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهد؛ البته عدم تایید برخی از وزرا به معنی رویارویی با دولت نیست بلکه وکلای ملت برای رفع مشکلات فرد صالح را انتخاب خواهند کرد.

سودانی با تاکید بر این که وکلای ملت به وزیر صالح رای اعتماد می دهند، این نوع نگاه را حق قانونی مجلس و نمایندگان و صلاح کشور دانست که براساس برنامه و کارنامه افراد پیشنهادی اتخاذ می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها