امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33924
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، براساس آخرین تصاویر دریافتی ماهواره‌ای، کره شمالی احتمالا در حال افزایش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، براساس آخرین تصاویر دریافتی ماهواره‌ای، کره شمالی احتمالا در حال افزایش توانایی خود در غنی سازی اورانیوم در مجموعه هسته‌ای «یانگ بیون» است.

موسسه علوم و امنیت بین المللی آمریکا در گزارشی مدعی شده است که کره شمالی به نظر می‌رسد تاسیسات خود در سایت یانگ بیون در زمینه سانتریفیوژهای گازی که در روند تولید اورانیوم استفاده می‌شود را توسعه داده است.

ساخت و توسعه تاسیسات غنی سازی در حالی انجام می‌شود که دولت پیونگ یانگ اوایل سال جاری از طرح خود برای راه اندازی مجدد همه تاسیسات هسته‌ای خود که قبلا متوقف شده بودند خبر داد.

«دیوید آلبرایت» و «رابرت آواگیان» نویسندگان این گزارش نوشتند؛ تصاویر ماهواره‌ای دریافتی نشان می‌دهند که کره شمالی 2 اتاق کوچک در یک طبقه از این تاسیسات که برای نصب سانتریفیوژهای جدید ساخته شده است طراحی کرده است.

درحالیکه کره شمالی می‌گوید که سایت یانگ بیون دربردارنده 2 هزار سانتریفیوژ در سال 2010 است آلبرایت و آوایگان معتقدند که ساختمان جدید می‌تواند 4هزار سانتریفیوژ را در خود جای دهد و روند چرخه سوخت هسته‌ای در این سایت هسته‌ای را افزایش دهد.

کره شمالی تا کنون سه بار در سالهای 2006، 2009 و 2013 آزمایش هسته‌ای انجام داده است و به دنبال تشدید تنش میان آمریکا و کره شمالی، این کشور از توسعه توانایی‌های هسته‌ای خود خبر داده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها