امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33945
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، گذرگاه مرزی «باب الهوی» در ریف ادلب در شمال غربی سوریه و در نزدیکی مرزهای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، گذرگاه مرزی «باب الهوی» در ریف ادلب در شمال غربی سوریه و در نزدیکی مرزهای ترکیه شاهد درگیری‌ها شدید و سخت گروه‌های وابسته به سازمان تروریستی القاعده در سوریه با گروه‌های مسلح وابسته «ارتش آزاد سوریه» بود.

گزارش شده است، شدت درگیری‌ها به حدی بوده که دو طرف از سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین علیه یکدیگر استفاده کرده‌ و در جریان آن چندین خمپاره نیز به خاک ترکیه اصابت کرده است.

دلیل این درگیری‌ها اختلاف گروه‌های وابسته به القاعده در سوریه با گروه‌های مسلح وابسته «ارتش آزاد سوریه» جهت به دست گرفتن کنترل گذرگاه مرزی «باب الهوی» بوده و موجب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از عناصر مسلح هر دو طرف شده است.

از سوی دیگر یگان‌های ارتش سوریه یک مرکز تجمع افراد مسلح در شهرک مرزی «داما» از توابع ریف ادلب کشته شدن تمام افراد مسلح مستقر در این مقر را به دنبال داشت که «حسون حسن» یکی از سرکرده‌های گروه‌های مسلح نیز در میان کشته‌ها دیده می‌شد.

در همین راستا دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز در روستای «قمیناس» در شرق شهر ادلب یک مرکز تجمع افراد مسلح را در این منطقه هدف قرار دادند که کشته و زخمی شدن عناصر مسلح مستقر در این مقر را در پی داشتو در میان کشته‌ها تروریست‌های معروفی همچون طلحة الخلف، موسى الخلف و عدی الخلف شناسایی شدند.

اما از استان حلب در شمال سوریه گزارش شده است که نیروهای ارتش سوریه حمله گسترده و وسیع عناصر مسلح به منطقه «الاشرفیه» را دفع کردند که اکثر ساکنان آن را کردهای سوریه تشکیل می‌دادند. حمله افراد مسلح به منطقه الاشرفیه از منطقه «الشیخ مقصود» صورت گرفته بود که در تصرف آنهاست.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار