امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33948
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 115
معصومه معصومیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص تراکم کلاس‌های دانش‌آموزان ابتدایی استان همدان اظهار داشت: تراکم کلاس در آموزش ...

معصومه معصومیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص تراکم کلاس‌های دانش‌آموزان ابتدایی استان همدان اظهار داشت: تراکم کلاس در آموزش ابتدایی طبق اعلام وزارتخانه 21.8 است که باید رعایت شود.

وی بیان داشت: از زمان ثبت‌ نام‌ها برای سال تحصیلی جاری در استان همدان فقط در ناحیه یک و 2 همدان تراکم جمعیتی کلاس بالا است.

معاون ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش همدان ادامه داد: تراکم کلاسی در مناطق مختلف استان همدان متفاوت است، چراکه در بعضی از مناطق و یا مدارس استان تقاضا برای ثبت نام در آن مدرسه یا منطقه بالاست.

وی خاطرنشان کرد: در کنار افزایش تقاضا در یک مدرسه یا منطقه شاهد آن هستیم که تراکم جمعیت دانش‌آموزی در مدارس حاشیه شهر و شهرک‌ها نیز بالاست.

معصومیان با اشاره به تراکم جمعیت دانش‌آموزی در مدارس استان همدان افزود: تراکم جمعیت دانش‌آموزی در کلاس‌های استان همدان به صورت میانگین برای سال تحصیلی جدید به تعداد 22 نفر تعریف شده است.

وی تصریح کرد: تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌ها تعریف متفاوتی دارد زیرا این تعداد جمعیت برای مناطق روستایی و شهری مختلف است و چه بسا اینکه در تعدادی از روستا‌ها برای یک دانش‌آموز نیز یک کلاس برگزار شود.

معاون ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش همدان در پایان متذکر شد: در ثبت نام‌های سال جاری سعی کردیم تا دانش‌آموزان بالای 30 نفر را در یک کلاس‌ جا ندهیم.
انتهای پیام/89007/ذ20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها