امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33949
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده عصر امروز در جلسه مشترک مسئولان سوادآموزی و معاونین آموزشی نواحی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده عصر امروز در جلسه مشترک مسئولان سوادآموزی و معاونین آموزشی نواحی و مناطق استان اردبیل در اتاق جلسه اداره‌ کل اظهار داشت: با ثبت‌نام تمامی کودکان لازم‌التعلیم از تولید بی‌سوادی در استان جلوگیری می‌کنیم.

وی تصریح کرد: با ثبت‌نام تمامی کودکان لازم‌التعلیم 6 تا 9 سال در مدارس، از تولید بی‌سوادی در سطح استان جلوگیری می‌کنیم.

محمودزاده خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد عدالت آموزشی همانند سال تحصیلی گذشته برای تحت پوشش بردن 8/99 درصد کودکان لازم‌التعلیم برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا کماکان در نرخ جذب دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی جزو رتبه‌های اول یا برتر کشوری باشیم.

این مسئول از برنامه‌ریزی و اهتمام جدی آموزش و پرورش استان برای انسداد بی‌سوادی در سنین 6 تا 9 سالگی در نواحی و مناطق خبر داد و اضافه کرد: گام‌های جدی برای پوشش تحصیلی و ثبت‌نام دانش‌آموزان لازم‌التعلیم به منظور انسداد بی‌سوادی در استان برداشته‌ایم که کسب رتبه دوم کشوری در سال تحصیلی 92-91 در پوشش تحصیلی پایه اول ابتدایی بیانگر این موضوع می‌باشد.

وی با تبیین راهکارهای لازم برای نحوه شناسایی، جذب و آموزش بی‌سوادان، بیان کرد: امسال در هنگام ثبت‌نام از دانش‌آموزان میزان سواد اولیا به منظور شناسایی بی‌سوادان سئوال شده است تا با جذب و تشکیل کلاس برای آنان شاهد کاهش چشمگیر آمار بی‌سوادان در استان باشیم.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل آموزش و پرورش استان، یادآور شد: ما حتی برای یک دانش‌آموز هم در دورترین نقاط استان برنامه داریم تا از تحصیل محروم نباشند و پیش‌بینی کرده‌ایم اگر لازم باشد در مناطق محروم و دورافتاده حتی برای یک دانش‌آموز یک معلم در نظر گرفته شود این کار را انجام می‌دهیم تا هیچ دانش‌آموز لازم‌التعلیمی از نعمت درس و سوادآموزی محروم نشود.

محمودزاده به عملیاتی کردن جزئیات و نحوه شناسایی اسمی بی‌سوادان با برنامه زمانی دقیق آموزشی تأکید کرد و گفت: مدیران و رؤسای آموزش و پرورش، مسئولان سوادآموزی، معاونین آموزشی نواحی و مناطق و مدیران مدارس برنامه دقیق و کاربردی برای سازماندهی بی‌سوادان شناسایی شده به منظور تشکیل کلاس و نحوه آموزش آنان تعیین و اجرا کنند.

وی از تشکیل ستاد راهبردی سوادآموزی به ریاست استاندار اردبیل خبر داد و اظهار داشت: با حمایت و عنایت ویژه نماینده ولی فقیه در استان، استاندار اردبیل، ائمه جمعه شهرستان‌ها و فرمانداران، کلاس‌های سوادآموزی برای بی‌سوادان شناسایی شده در ادارات، سازمان‌ها و نهادها با مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان تشکیل می‌شود.

محمودزاده اذعان داشت: آموزش بی‌سوادان با تخصیص اضافه تدریس به همکاران فرهنگی داوطلب، دانشجو، معلمان دانشگاه فرهنگیان از طریق مجتمع‌های آموزشی و پرورشی انجام می‌گیرد و در صورت نیاز طبق قوانین و مقررات تشکیل کلاس‌های نهضت سوادآموزی با شرایط خاص و عقد قرارداد به مدارس غیر دولتی و مراکز آموزش از راه دور واگذار می‌شود.

وی در پایان سخنان خود از مسئولان سوادآموزی و معاونان آموزشی نواحی و مناطق استان خواست با تعیین سهم و تدوین برنامه حجمی زمانبندی شده تلاش مضاعفی را برای شناسایی، جذب و آموزش بی‌سوادان حوزه فعالیت خود داشته باشند.
انتهای پیام/62004/ذ40 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها