امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33963
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 92
«حسن المرزوق»، از چهره های سرشناس انقلابی بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه نظام آل خلیفه ...

«حسن المرزوق»، از چهره های سرشناس انقلابی بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه نظام آل خلیفه برای شنیدن راه حل بحران موجود در کشور، گوش شنوایی ندارد و هیچ پیشنهادی را در ارتباط با پایان بحران سیاسی نمی‌پذیرد، تاکید کرد: تظاهرات و اعتراض‌های مردمی، فقط در صورت تحقق خواسته‌های عادلانه و مشروع بحرینی‌ها به طور نهایی پایان خواهد یافت.

وی در خصوص اخبار مربوط به اینکه «دیوید کامرون»، نخست وزیر انگلیس، لزوم مشارکت نیروهای انقلابی در نظام حاکم را به «حمد بن عیسی آل خلیفه»، پادشاه بحرین گوشزد کرده است، اظهار بی‌اطلاعی کرد.

آل خلیفه به عالی‌ترین مرجع حقوق بشر، نه گفت

این چهره انقلابی بحرینی در توضیح  این مطلب افزود: نظام آل خلیفه به عالی‌ترین مرجع دست اندرکار حقوق بشر یعنی شورای حقوق بشر و نیز 176 توصیه‌ای که این شورا در خصوص حل مشکل سیاسی بحرین ارائه کرد، توجهی نکرد و اکنون زندان‌های این رژیم پر از زندانیان بی‌گناه است که چیزی جز خواسته‌های مشروع و قانونی ندارند.

وی گفت: بنابراین در این شرایط به نظر نمی‌رسد، این توصیه‌ها و پیشنهادها راه به جایی برده و تاثیر گذار باشد.

المرزوق تصریح کرد: با وجود توصیه‌های هیئت سازمان ملل و شورای حقوق بشر برای حل بحران جاری، آل خلیفه نه تنها بی‌توجهی به این راهکارها را در پیش گرفته، بلکه روند اقدامات سرکوبگرانه علیه مردم انقلابی را شدت بخشیده است.

این چهره انقلابی بحرین در ادامه مجازات‌هایی را که پادشاه بحرین برای تظاهرات کنندگان در منامه در نظر گرفته است، تمسخر آمیز دانسته و بر حمایت از جنبش «تمرد» که برای برگزاری تظاهرات گسترده در  14 اوت فراخوان داده و بیانیه صادر کرده است، تاکید کرد.

وی تمام بحرینی‌ها را به تظاهرات مسالمت آمیز در روز 14 فراخوانده و از آنان خواست تا تحقق خواسته‌های خود به تظاهرات خود ادامه دهند، زیرا منطقی نیست که پس از موارد فراوان نقض حقوق بحرینی‌ها به دست آل خلیفه، اکنون مردم از تکاپو افتاده و تظاهرات خود را متوقف کنند.

تکاپوی مردم انقلابی متوقف نخواهد شد

المرزوق تاکید کرد: اگر آل خلیفه  از 14 اوت بیم دارد، باید بداند که این تکاپو هرگز متوقف نخواهد شد، مگر اینکه مردم به حقوق خود دست یافته و قاتلان فرزندان بحرین و جوانان انقلابی نیز به جزای خود برسند.

وی همچنین تصریح کرد: برای حل و فصل بحران موجود در بحرین لزومی ندارد که به آمریکا و یا کشورهای دیگر تکیه کرد با این حال مردم انقلابی بحرین هر راهی را برای اعمال فشار بر نظام حاکم و حل بحران موجود بررسی کرده‌اند.

المرزوق در ادامه گفت: آمریکا و متحدان اروپایی آن از اعمال فشار بر آل خلیفه خودداری کرده و فقط به صدور بیانیه‌هایی مبنی بر اظهار تاسف اکتفا کردند که این بیانگر مواضع دوگانه آنان است.

این چهره انقلابی بحرین در توضیح این مطلب گفت: موضعی که آمریکا و متحدان آن در قبال تحولات سوریه در پیش گرفته‌اند با برخورد آنان با بحران جاری در بحرین متفاوت است و همین مواضع موجب شد، آل خلیفه بیش از پیش اقدامات سرکوبگرانه خود علیه مردم را تشدید کند.

عربستان به طور مستقیم در سرکوب انقلاب بحرین دست دارد

المرزوق اظهار داشت: عربستان در کنار  نظام آل خلیفه به طور مستقیم در سرکوب انقلاب دست دارد، زیرا حمایت‌های مالی و تجهزات نظامی و نیز نیروی انسانی خود را در اختیار نظام حاکم قرار داده و به این ترتیب اینگونه القا کرده که توجه به مردم انقلابی و خواسته‌های آنان بی‌فایده است.

وی در مورد سفر پادشاه بحرین به انگلیس و گفت‌وگو در خصوص خرید هواپیماهای جنگنده گفت: این اقدامات بیانگر تکاپوی  آل خلیفه  برای تشدید اقدامات امنیتی است.

تهدید به مجازات تظاهرات کنندگان مضحک است

المرزوق تاکید کرد: بهتر بود، پادشاه بحرین به جای اعلام  ممنوعیت تظاهرات در منامه و سخن از مجازات‌های مضحک برای کسانی‌که در تظاهرات شرکت کنند، راه حلی واقعی ارائه می‌کرد و به خواسته‌هایی که مردم برای تحقق آن به خیابان‌ها آمده و از آن کوتاه نخواهند آمد، جامه عمل می‌پوشاند.

وی گفت: اخطار در خصوص برگزاری تظاهرات بیش از پیش عزم مردم را برای تظاهرات جزم و ثابت می‌کند که اعتراض‌های آنان مسالمت آمیز بوده و هدفی جز تحقق خواسته‌ها در چارچوب قانونی و مشروع ندارد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها