امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3397
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیست‌وچهارمین جشنواره تقدیر از کارگران نمونه گروه‌ها و واحدهای برگزیده ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیست‌وچهارمین جشنواره تقدیر از کارگران نمونه گروه‌ها و واحدهای برگزیده کارگری با حضور رئیس جمهور در سالن فدراسیون وزنه‌برداری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

در این مراسم که اسداله عباسی سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران این وزارتخانه و نمایندگان مجلس و فعالان کارگری حضور داشتند از یازده کارگر نمونه کشور تجلیل به عمل آمد.

احمدی‌نژاد همچنین در این مراسم از 12 گروه کاری و 3 واحد کارگری و همچنین 3 تلاشگر حوزه کارگری و همچنین 9 تن از زنان کارگر و مدیر سرپرست خانوار نمونه تقدیر کرد.

هدف از انتخاب کارگران نمونه، تشویق وارتقاء روحیه کار در نیروهای مولد، متخصص و مبتکر در جهت خودکفایی و خودباوری و فراهم کردن زمینه‌ تبادل اطلاعات، دانش، تجربه و مهارت‌های علمی و تجربی در جامعه کارگری و همچنین تشویق جامعه تولیدگر به بهره‌گیری از الگوی ایرانی - اسلامی کار عنوان شده است.

معیار انتخاب واحدهای نمونه کشور در سال 91، رعایت قانون کار، سرمایه‌گذاری مطلوب در امر تحقیق و توسعه و نوآوری و رعایت ضوابط و استانداردهای کیفیت و محیط زیست و همچنین شغل‌آفرینی و آموزش منابع انسانی و بهره‌گیری از نیروهای متخصص بوده است.

برای انتخاب کارگران نمونه نیز، معیارهایی چون ابتکار و خلاقیت در اصلاح و تکمیل و راه‌اندازی سیستمها و تجهیزات و افزایش بهره‌وری و کاهش ضایعات در حوزه تولید، رعایت شئونات اسلامی و اصول اخلاقی و رعایت حقوق مشتریان، همکاران و کارفرمایان ، مسئولیت پذیری و داشتن وجدان کاری و همچنین رعایت اصول ایمنی و بهداشتی و تلاش در جهت ارتقاء مهارت‌های شغلی و انتقال دانش و تجربه به همکاران و برخورداری روابط مناسب با آنها مدنظر بوده‌است.

براساس اعلام محمود شهریاری مجری برنامه به کارگران و همچنین مدیران واحدهای نمونه کارگری که شامل کارگران رسمی و پیمانی و قراردادی مشمول قانون کار می‌شوند از سوی رئیس جمهور یک دستگاه خودرو اهداء خواهد شد .
 
سعید مرتضوی و عبدالرضا شیخ الاسلام از جمله حاضران این مراسم بودند و جامعه کارگری با اهدای لوحی از وزیر سابق کار تقدیر کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها