امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33971
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مدیر کل آژانس امنیت ملی آمریکا گفته قصد دارد با واگذار کردن سمت ادوارد اسنودن داشت به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مدیر کل آژانس امنیت ملی آمریکا گفته قصد دارد با واگذار کردن سمت ادوارد اسنودن داشت به رایانه‌ها از احتمال افشاگری‌ها در آینده جلوگیری کند.

ژنرال کیث الکساندر در دانشگاه فوردهام گفت طی سالهای آینده 90 درصد از سمت‌های شغلی مربوط به مسئولیت سیستم، یعنی همان شغلی که ادوارد اسنودن در آژانس امنیت ملی داشت از این سازمان حذف خواهد شد. به گفته وی، سازمان تحت امر وی قصد دارد از سامانه‌ای استفاده کند که به جای اتکا به انسان، به دستگاه‌ها وابسته باشد.

به گزارش شبکه خبری فاکس‌نیوز، آقای الکساندر گفت: «کاری که ما تا الان انجام داده‌ایم این بوده که افراد را وارد زنجیره انتقال داده‌ها و ایمن‌سازی شبکه‌ها کرده‌ایم و این کاری است که دستگاه‌ها آن را بهتر انجام می‌دهند.»

وی افزود: «با استفاده از سیستم کلاود می‌توان تعداد مدیرهای سیستم را کاهش داد. با این کار، آسیب‌ها هم کمتر خواهند شد. ما قصد داریم تا 90 درصد مدیرهای سیستم را کاهش دهیم تا شبکه‌ها مقاوم‌تر و ایمن‌تر شوند.»

وی گفت که آژانس امنیت ملی به افرادی که اطلاعات را در اختیار دارد، اعتماد می‌کند اما اگر آنها از این اعتماد سوء استفاده کنند، خسارت‌های بزرگی به بار خواهند آمد.

«ادوارد اسنودن» از تحلیلگران اسبق آژانس امنیت ملی آمریکا بعد از افشای یک برنامه سری تجسس و نظارت الکترونیکی از آمریکا گریخت و اکنون واشنگتن در پی بازگرداندن و محاکمه اوست.

دو روزنامه گاردین و واشنگتن پست در گزارش‌هایی بر مبنای اطلاعات افشاشده توسط آقای اسنودن، گفته بودند که سازمان اطلاعات آمریکا از شرکت ورایزون، شرکت خدمات تلفن و اینترنت خواسته بوده که تمامی شماره تلفن‌ها، زمان برقراری ارتباط و مدت مکالمات به دولت تحویل داده شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها