امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33973
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، قیس عبدالکریم، معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، قیس عبدالکریم، معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی المیادین درباره نگرانی ها از ادامه شهرک سازی و  آغاز مذاکرات تشکیلات خودگردان با اسرائیل بدون پیش شرط توقف شهرک سازی‌ها سخن گفت.

عبدالکریم تاکید کرد: کابینه اسرائیل طی یک ماه گذشته همواره از طرح های شهرک سازی خبر داده که در مراحل مختلف بوده است، برخی از آنها لوایحی است که به کابینه ارائه شده و در برخی موارد هم در دست اجرا است و در نتیجه آن صدها واحد مسکونی ساخته می‌شود.

وی تاکید کرد: اسرائیل از موضوع مذاکرات با تشکیلات خودگردان به عنوان پوششی برای پایان دادن به موضع جامعه جهانی مبنی بر توقف شهرک سازی استفاده می کند.

اتحادیه اروپا به تازگی با صدور تصمیمی اعلام کرد که به اعضای خود دستور داده است حمایت مالی از پروژه های در حال اجرا در شهرک های صهیونیست نشین و شرکت هایی که در سرزمین های فلسطینی فعالیت می کنند، ممنوع شود.

عبدالکریم درباره مواضع کشورهای عربی در خصوص مذاکرات،گفت: کشورهای عربی همواره موضع حمایت از  طرح جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و اعمال فشار بر تشکیلات خودگردان برای مذاکره است.

وی افزود: بیشتر مقامات عرب از جمله دبیرکل اتحادیه عرب بدون توجه به ادامه فعالیت های شهرک سازی اسرائیل، در راستای لزوم آغاز مذاکرات اعمال فشار می کردند.

معاون دبیر کل جبهه دموکراتیک فلسطین تاکید کرد: تا زمانی که سرزمینی که کشور فلسطین در آنجا تشکیل خواهد شد از طریق شهرک سازی های صهیونیست ها در حال مصادره است مذاکره درباره راه حل دو کشور بی فایده است به همین دلیل قبل از اینکه مذاکره بر سر تشکیل دو کشور مستقل برگزار شود شهرک سازی باید متوقف شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار