امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 33987
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، رئیس جمهور لبنان امروز جمعه از ارتش این کشور و نیروهای صلحبان سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، رئیس جمهور لبنان امروز جمعه از ارتش این کشور و نیروهای صلحبان سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) خواست درباره اقدام جدید نظامیان رژیم صهیونیستی در نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی لبنان و قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل تحقیق کنند.

میشل سلیمان گفت: ارتش لبنان و نیروهای یونیفل باید درباره اقدام نظامیان صهیونیست در نقض خط تماس مرزی و ورود غیر قانونی به منطقه مرزی اللبونه تحقیقات کاملی کنند.

سلیمان افزود: باید پرونده کاملی درباره اقدام جدید رژیم صهیونیستی در نقض حاکمیت لبنان و قطعنامه 1701 تشکیل شود تا دولت لبنان از این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کند.

یک گشتی ارتش اسرائیل چهارشنبه گذشته با نقض خط تماس مرزی در منطقه اللبونه در جنوب لبنان تا عمق 400 متری خاک لبنان وارد شد.

در همین حال ارتش لبنان در بیانیه ای اعلام کرد در حین ورود غیر قانونی نیروهای گشتی ارتش اسرائیل به داخل لبنان یک انفجار صورت گرفت و تعدادی از نظامیان اسرائیلی زخمی شدند.

ارتش لبنان افزود: در پی وقوع انفجار ، یگان های ارتش لبنان مستقر در منطقه جنوب به حال آماده باش کامل درآمدند و تدابیر میدانی لازم را برای مقابله حوادث احتمالی اتخاذ کردند.

کمیته نظامی ویژه ای متشکل از نیروهای ارتش لبنان با همکاری نیروهای یونیفل برای بررسی این حادثه و ماهیت انفجار تشکیل شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها