امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34016
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 86
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، امروز نیز میدان رابعة العدویه شهر قاهره به محل تظاهرات طرفداران ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، امروز نیز میدان رابعة العدویه شهر قاهره به محل تظاهرات طرفداران اخوان المسلمین تبدیل شد و معترضان خواستار آزادی محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر شدند.

این تجمع در چارچوب تظاهرات میلیونی برگزار شد که ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و دموکراسی و گروه اخوان المسلمین، مردم را به شرکت در آن به منظور رد کودتا علیه مشروعیت دعوت کرده بودند.

این در حالی است که دولت موقت مصر به منظور اجرای تصمیمات سابق اصرار دارد این اعتراضات را متوقف کند.

شهرهای دیگر مصر نیز شاهد تظاهرات‌های طرفداران اخوان المسلمین بود که این تظاهرات‌ها به عرصه درگیری بین طرفداران اخوان با هواداران شورای نظامی تبدیل شد.

نیروهای امنیتی در فیوم برای متفرق کردن معترضان دست به شلیک گاز اشک آور زدند و در این درگیری که در مقابل مقر امنیتی شهر بود یک افسر امنیتی به همراه 6 سرباز زخمی شدند.

پلیس 10 نفر از طرفداران مرسی را در این درگیری‌ها دستگیر کرد.

طرفداران مرسی در شهر قاهره مسیر صلاح سالم در مرکز شهر قاهره را بستند و در منصور دستکم 10 نفر در درگیری طرفداران اخوان با هواداران شورای نظامی زخمی شدند.

همچنین در استان الشرقیه نیز درگیری بین معترضان به زخمی شدن 15 نفر منجر شد.

همزمان با این اعتراضات، محمد البلتاجی از رهبران برجسته اخوان المسلمین اعلام کرد که معترضان تا تامین نشدن 5 مطالبه خود حاضر به دست کشیدن از تظاهرات‌های خیابانی نیستند.

البلتاجی گفت: محاکمه افرادی که در قتل مردم در خیابان‌ها دست داشته‌اند، بازگشت نیروهای مسلح به پادگان‌ها و پذیرفتن نقشی که قانون برای آنها تعیین کرده است، احیا نهادهای حکومتی، استقلال کشور و رهایی از تبعات وضعیت اخیر، 5 مطالبه برای پایان اعتراضات است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها