امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34033
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 102
فربد فدائی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: وحشت‌های شبانه در کودکان 3 تا 5 ساله دیده می‌شود بدین صورت که کودک به صورت وحشتزده ...

فربد فدائی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: وحشت‌های شبانه در کودکان 3 تا 5 ساله دیده می‌شود بدین صورت که کودک به صورت وحشتزده از خواب می‌پرد و در بستر می‌نشیند و گویی با چشمانش صحنه‌ای را تعقیب می‌کند.
عضو هیئت مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: در نتیجه این رویداد، تلاش پدر و مادر برای بیدار کردن فرزند به نتیجه نمی‌رسد؛ اما بعد از چند دقیقه، کودک خود به خود دراز می‌کشد و به طور طبیعی به خوابش ادامه می‌دهد.
مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه داد: برخلاف تصور، این وضعیت ارتباط مستقیمی با مسائل جاری زندگی کودک ندارد و در دسته انواع بدخوابی‌ها که مربوط به مرحله چهارم خواب عمیق است طبقه‌بندی می‌شود.
فدائی افزود: در کنار این وضعیت‌، مواردی چون شب ادراری یا ساییدن دندان‌ها نیز در کودک دیده می‌شود.
عضو هیئت مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران به پدر و مادر این دسته از کودکان اطمینان داد: والدین مطمئن باشند خطری فرزندشان را تهدید نمی‌کند و این وضعیت خود به خود بهبود می‌یابد.
فدائی در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه آیا نباید برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کرد، گفت: از نظر تشخیص افتراقی با بیماری صرع یا خواب‌گردی -که دومین نوع اختلال روانپزشکی نسبتا" شایع است- ضرورت دارد کودک ترجیحا" به روانپزشک کودک ارجاع داده شود چرا که دو وضعیت نامبرده بالا نیاز به درمان روانپزشکی دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها