امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34034
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 150
طهورا نوروزی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: چند رویکرد در حوزه زنان و خانواده بسیار مهم است و آن رویکرد به‌دور از افراط و تفریط است، یعنی ...

طهورا نوروزی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: چند رویکرد در حوزه زنان و خانواده بسیار مهم است و آن رویکرد به‌دور از افراط و تفریط است، یعنی متأسفانه مباحث زنان و خانواده عمدتاً گلوگاه سلیقه‌ها شده است.
وی ادامه داد: زمانی مرکز امور مشارکت زنان داشتیم و این یعنی اینکه صرفاً زن را در قالب مشارکت اجتماعی دیدن و نگاه دوم این است که زن را تنها در محیط خانواده در نظر می‌گیرند و او را از فضای اجتماع دور می‌کنند و به نظر می‌رسد این دو نگاه نباید وجود داشته باشد.
رئیس اداره عفاف و حجاب وزارت کشور تصریح کرد: نباید نگاه سلیقه‌ای به زن داشته باشیم بلکه باید زن را به‌عنوان یک مادر دید و در کنار آن وظایف همسری و اجتماعی را نیز برای او متصور شد و تعریفی ارائه دهیم که شعار گونه نباشد و قانون بتواند از آن دفاع کند.
نوروزی افزود: وقتی ما نقش مادری را در کنار نقش اجتماعی در نظر می‌گیریم بنابراین یک زن فعال اجتماعی به سازوکارهایی نیاز دارد به نظر بنده ارتقای جایگاه زنان بدون در نظر گرفتن جایگاه متفاوت یا حق متفاوت بودن بین زن و مرد در واقع از بین بردن کانون کیان خانواده است.
وی خاطرنشان کرد: در ارتقای جایگاه زنان باید زن را با شرایط خودش در نظر گرفت و اینکه چرا بین تعداد مدیران زن و مرد تفاوت مشهودی وجود دارد؛ نگاه به دور از افراط و تفریط و اعمال سلیقه و استفاده از نخبگان جامعه زنان، می‌تواند تأثیر مثبتی را در ارتقای جایگاه زنان در جامعه داشته باشد.
رئیس اداره عفاف و حجاب وزارت کشور افزود: در حوزه مسائل زنان توجه ویژه به منویات مقام معظم رهبری و تأسی به آنها می‌تواند در ارتقای جایگاه زنان در جامعه نقش مؤثری را داشته باشد.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها