امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34039
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این روزها بحث تغییر تعرفه‌های همراه اول داغ است. قرار بود طبق مصوبه ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این روزها بحث تغییر تعرفه‌های همراه اول داغ است.

قرار بود طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مانند اپراتور دوم و سوم تلفن‌همراه، همراه اول نیز تعرفه مکالمه در شبکه خود را یکسان و هزینه جابه‌جایی و بین‌شهری را حذف کند.

هم‌اکنون همراه اول این کار را برای سیمکارت‌های دائمی خود انجام داده است. از 16 مرداد تعرفه تماس درون شبکه سیمکارت دائمی همراه اول 599 ریال و تعرفه تماس برون شبکه 625 ریال در سراسر کشور اعمال شده است.

طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کف و سقف تعرفه مکالمه با سیمکارت دائمی 515 ریال تا 618 ریال تعیین شده بود.

اما هنوز بر سر تعرفه‌های جدید مکالمات سیم‌کارت‌ اعتباری نتیجه مشخصی حاصل نشده است.

از این رو یکسان‌سازی مکالمات سیمکارت‌های دائمی اجرا و یکسان‌سازی مکالمات سیمکارت‌های اعتباری به فرصتی دیگر موکول شد.

تصمیم‌گیری برای تعیین تعرفه جدید مکالمات سیمکارت‌های دائمی برای شرکت مخابرات ایران بسیار سخت بود و تا آخرین لحظات اجرای طرح یکسان‌سازی مکالمات، گفته می‌شد که هنوز جلسات برای تعیین تعرفه نهایی ادامه دارد.

از شواهد امر پیدا است که سختی تعیین تعرفه مکالمه سیمکارت‌های اعتباری به مراتب بیشتر از سیمکارت‌‌های دائمی خواهد بود زیرا از هم‌اکنون در این زمینه تناقض آشکاری دیده می‌شود.

معاون شرکت مخابرات ایران در خصوص کف و سقف تعرفه‌ سیمکارت‌های اعتباری همراه اول گفته است: حداقل تعرفه 670 ریال و حداکثر 1140 ریال خواهد بود.

اما معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات با استناد به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تاکید کرده که تعرفه سیمکارت‌های اعتباری می‌تواند 50 درصد بیشتر از سیمکارت دائمی تعیین شود. سقف تعرفه سیمکارت دائمی 618 ریال است که در نتیجه سقف تعرفه سیم‌کارت اعتباری 927 ریال خواهد بود.

از این رو متفاوت بودن سقف تعرفه سیمکارت اعتباری از دید مخابرات و رگولاتوری، اولین چالش مخابرات برای تعیین تعرفه سیم‌کارت اعتباری است.

شاید به همین دلیل مخابرات که قصد داشت تمام تعرفه‌های جدید همکدی تلفن ثابت، سیمکارت دائمی و سیمکارت اعتباری را با هم اعلام کند، نتوانست در موعد مقرر در خصوص تعرفه جدید مکالمات سیمکارت‌های اعتباری به نتیجه برسد و ناچار یکسان‌سازی مکالمات سیمکارت اعتباری را به تعویق انداخت.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها