امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3404
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۰
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،روح الله احمدزاده کرمانی جوان ترین کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،روح الله احمدزاده کرمانی جوان ترین کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شب گذشته پس از زیارت قبور شهداء در مسجد امام خمینی(ره) قزوین گفت: یکی از رخدادهای مهم انقلاب اسلامی در انتخابات با حضور مردم به وقوع خواهد پیوست و حماسه سیاسی رقم خواهد خورد.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول سالیان مختلف نشان داده است که از ظرفیت بسیار بالایی برای مشارکت و نظارت مردم بر فرایندهای اجرایی کشور برخوردار است و انتخابات اعم از پارلمانی یا ریاست جمهوری یا انتخابات شوراها نماد مردم سالاری دینی کشور هست که برگزاری دو انتخابات پیش رو نشان از این دارد که امروز ایران در راس مردم سالاری دنیا قرار دارد.

احمدزاده تصریح کرد: انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری با حضور سلایق سیاسی گوناگون در حال شکل گیری است و رقابتی بسیار پرشور و جدی میان سلایق مختلف سیاسی شکل خواهد گرفت و امیدواریم همه کاندیداها بتواند از همه جریانات و سلایق سیاسی حضور یافته و ضمن نقد گفتمان های سیاسی، اقتصادی و اداری گذشته با اثبات خود و معرفی برنامه ها و شاخص های عملکردی از فضای موجود استفاده کرده و برنامه ها را معرفی کنند.

وی در ادامه گفت: امروز باید نشان دهیم که برنامه محوری که برای مردم بسیار اساسی است، نقش اصلی را در انتخابات این دوره خواهد داشت و محور آن باید برای حل مشکلات فعلی مردم باشد که در این میان گرانی و مشکلات معیشتی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، از مهم ترین مشکلات است و هر کس خود را در معرض انتخاب مردم قرار می دهد، باید راه حل های عملیاتی و واقعی برای برون رفت از شرایط کنونی را داشته باشد.

احمدزاده بیان کرد: در این راستا یکی از مهمترین اقدامات دولت یازدهم باید حمایت از تولید داخلی و اصلاح مناسبات حاکم بر تولید و صنعت باشد که متاسفانه به واسطه ناکارآمدی اقتصاد صنعتی و پائین بودن بهره وری در تولید و درون زا نبودن اقتصاد تولیدی در کشور به وابستگی و واردات بیشتر منجر شده نیازمند بازنگری است. لازم است صنعتگران در کشور در عرصه به روز رسانی تکنولوژی های تولیدی و بهره ور کردن نیروی انسانی و کاهش هزینه ها از طریق بکارگیری روش های نوین تلاش بیشتری کنند.

وی افزود: برای کارآمدتر شدن چرخه تولید حمایت های بانکی و مدیریت تولید و عرضه و تقاضا برای استفاده از ظرفیت حداکثری خطوط تولید در کشور نیازمند تزریق سرمایه در گردش به نظام تولید و صنعت در کشور هستیم تا بدون تشریفات اداری این نیاز تامین شود.

احمدزاده یادآورشد: برای مهار تورم و گرانی لازم است تا استراتژی توسعه صنعتی از صنایع بالادستی به میان دستی و پائین دستی تغییر جهت دهد و یکی از راه های برون رفت از شرایط موجود این است که 50 درصد از منابع بانکی به سمت سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و میان دستی سوق داده شود و با بهره گیری از ظرفیت کشاورزی، دامی و زراعی استان های فارس، خوزستان، خراسان رضوی مازندران و گیلان، می توان کارهای بزرگی کرد.

وی هدایت بیش از 400 هزار میلیارد تومان نقدینگی موجود در جامعه را در کاهش مشکلات اقتصادی موثر دانست و افزود: در اقتصاد ملی در حال حاضر با افزایش حجم نقدینگی قابل توجهی روبرو هستیم به طوری که در 16 سال اخیر هشت برابر شده که در بازار سکه و طلا و ارز تزریق شده است، در حالی که باید به سمت بازارهای اوراق قرضه، بورس و سهام هدایت شود.

عزت، حکمت و مصلحت اصول سیاست خارجی است

احمدزاده تصریح کرد: در عرصه سیاست خارجی منطقه و بین الملل، سه اصل عزت، حکمت و مصلحت باید محور فعالیت باشد یعنی زیست عزت مندانه مستلزم تدابیر حکمت آمیز و توام با مصلحت اندیشی در عرصه بین المللی است لذا باید تلاش کنیم نهایت همگرایی را با همه کشورهای همسو با آرمان های جمهوری اسلامی داشته باشیم و از هر نوع تنش غیرمنطقی و کاذب پرهیز کنیم. در عرصه دیپلماسی منطقه ای از جریان و خط مقاومت، حمایت جدی خواهیم داشت زیرا امروز فلسطین، لبنان و سوریه خط اول جبهه مقاومت در جهان اسلام در برابر نظام سلطه و رژیم صهیونیستی هستند و یکی از استراتژی های ما حمایت های معنوی و لجستیکی است که ایران به وسع خود انجام خواهد داد و با افتخار خواهیم گفت که ایران از هیچ حمایتی در خصوص تقویت جبهه مقاومت در منطقه فروگذار نخواهد کرد.

وی همگرایی و فعال عمل کردن در مقابل کشورهای عضو جنبش عدم تعهد را مهم دانست و افزود: با توجه به اینکه ریاست و دبیرخانه این جنبش در ایران است یک فرصت استراتژیک و بین المللی در زمینه همگرایی جهانی با همه ملتها فراهم شده که با برخورداری از ظرفیت¬های جنبش عدم تعهد می¬توانیم قدرت چانه زنی را در سازمان ملل متحد و زیرمجموعه سازمان ملل در جهت محدود کردن تصمیمات نظام سلطه در عرصه بین المللی به پیش ببریم.

این نامزد احتمالی ریاست جمهوری گفت: استراتژی سوم ما مذاکره است؛ زیرا ملت ایران همواره اهل مذاکره بوده و امروز هرگونه تعامل بجز کشور اسرائیل بر پایه سه اصل عزت حکمت و مصلحت خواهد بود و در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منافع ملی هر کشوری که قصد تعامل با کشورمان را داشته باشد، خواهد بود. اما در حق مسلم ایران در انرژی هسته ای هیچ گونه عقب نشینی نخواهیم کرد؛ زیرا معتقدیم نظام سلطه از طریق تحریم می خواهد مانع از این شود که مسیر عمران و پیشرفت در حوزه های مختلف طی شود.

احمدزاده بیان کرد: جهت گیری هدفمندی یارانه ها در دولت من به سمت حمایت از کارگران، کارمندان، اقشار محروم کشور خواهد بود و در برنامه پنجم توسعه افزایش نرخ یارانه ها را بر اساس مدل ویژه ای طراحی می کنیم تا مردم هیچ دغدغه ای نداشته باشند.

وی مسکن مهر را از سیاست های خوب دولت احمدی نژاد دانست و اظهار داشت: ضمن ادامه این طرح برای توسعه آن راه را برای سرمایه گذاران خارجی در مشارکت و ساخت وساز هموار خواهیم کرد و با خارج کردن مسکن از کالای سرمایه ای، این حجم سرمایه را به خرید سهام و بورس هدایت خواهیم کرد، تا فشار را از روی بازار مسکن برداریم، و این کار نیازمند ساماندهی پولهای مردم در بخش اقتصادی است.

احمدزاده تغییر در قانون مالک و مستاجر را نیز ضروری دانست و گفت: در لایحه ای پیشنهادی می توان اجاره مسکن را از یک سال به دو سال افزایش داد، که با نظارت جدی در توزیع مسکن و اجاره و فروش آن می توان از دلالی جلوگیری کرد.
نظارت جدی بر قیمت های بازار

وی در خصوص گرانی ها گفت: انتقاد من به دولت این است که نظارت بر بازار بخوبی اجرا نمیشود و تحریمها نهایتا قیمت را دو برابر میکند نه 10 برابر، در حالی که یکی از وظایف استانداران و وزرا در دولت آینده، در این زمینه خواهد بود و استانداران لازم است تا مستقیما به بازار بیایند و در صحنه نقش ایفا کنند.

احمدزاده راه حل اصلی اشتغال را در دست بخش خصوصی دانست و تصریح کرد: باید تمام روسای اتاق بازرگانی و صنعت و معدن به عنوان مشاور استاندار تعیین شوند و رئیس جمهور هم یک نفر را از بخش خصوصی برای ایفای نقش ملی انتخاب کند، تا با استفاده از راههای کاهش زمان صدور مجوزها و بروکراسی موجود در سیستم های اداری ریشه کن شود تا سرمایه گذار راحت تر بتواند به تولید و اشتغال مشغول شود.

وی گفت: هیچ توجیه شرعی برای گرفتن این سود کنونی در نظام بانکی وجود ندارد و اقدامات اساسی در دولت یازدهم صورت خواهد پذیرفت تا سیستم ربوی بانکی که مثل اختابوسی به اقتصاد ملی و صنعت و بازرگانی ما آسیب میزند، تغییر کند و در اولین اقدام، بانک مرکزی را موظف خواهیم کرد سود و جریمه تاخیر را از سیستم بانکی حذف کند و کمیته ای را مامور خواهیم کرد تا اگر در سنوات گذشته چنانچه به ناحق از کسانی جریمه تاخیر و سود گرفته شده است، برگردانده شود.

احمدزاده اظهارداشت: با شعار یک خانه یک کارخانه می توانیم بخش مهمی از اشتغال و ارزش افزوده را در اشتغال خانگی ایجاد کنیم و یکی از استراتژی های ما حمایت از مشاغل خانگی است.

وی بیان کرد: برخی بخش های مغفول مانده مانند کشاورزی که در کشور استعداد اشتغال بیشتری دارند باید بیشتر پرداخته شود، زیرا در عرصه کشاورزی بیش از 36 میلیون هکتار اراضی با استعداد کشاورزی داریم که تنها 50 درصد آن تحت کشت آبی دیم قرار دارد. واگذاری اراضی کشاورزی به کانون فارغ التحصیلان بخش کشاورزی می تواند در ایجاد شغل نقش اساسی داشته باشد تا جامعه جوان را پاسخگو باشد.

احمدزاده گفت: روان شدن رابطه مردم و مسئولان در قالب سفرهای استانی از نقاط قوت دولت بود که قطعا در دولت یازدهم نیز ادامه خواهد داشت و حمایت در دولت نهم و دهم از بخش اقشار مستضعف مانند طرح مسکن مهر و سهام عدالت و نیز هدفمندی سوخت در کشور، جهت حمایت از اقشار پائین دستی جامعه بود.

وی افزود: شجاعت احمدی نژاد در انجام طرح های ملی و اجرای طرح هدفمندی یارانه¬ها، اصلاح ذخیره ارزی به صندوق توسعه ملی، طرح هایی بود که جریان کلی سیاست گذاری و اجرا را تحت تاثیر قرار داد و ستودنی است.

و احمدزاده تصریح کرد: اصرار رئیس دولت بر حقوق مسلم مردم در عرصه های بین المللی نیز از جمله انرژی هسته ای و پیشرفت در بسیاری از حوزه های راهبردی و استراتژیک از جمله صنعت موشک سازی، پرتاب ماهواره، صنایع آی تی و کارهای زیرساختی پتروشیمی از دیگر ویژگی های دولت فعلی است که در دولت آینده نیز تداوم خواهد یافت.

وی گفت: این دولت در جریان مبارزه با فساد اقتصادی و رفع بی عدالتی توفیق لازم را نداشت. می توانستیم در مبارزه با فساد اقتصادی بهتر از این عمل کنیم. یکی از شعارهایی که دولت سرداد، مبارزه با اشرافیت دولت¬مردان بود که در این راستا یکی از سئوال های ما از آقای احمدی نژاد این است که در امر مبارزه با اشرافیت دولتمردان و رانت خواری و تبعیض های ناصواب اقتصادی، تا چه اندازه درست عمل شد؟ و این در حالی که قرار بود در این دولت پاک دست ترین و مومن ترین افراد حضور داشته باشند.

وی بیان کرد: آقای احمدی نژاد در برقراری ارتباط با نهادهای مذهبی و مراجع، ضعف هایی دیده می شد و در حوزه فرهنگ هم موفق عمل نشد اما در مجموع احمدی نژاد را انسانی انقلابی، مومن و پرانرژی می-دانم که اگر از حلقه های اطرافیانش پالایش شود یکی از بزرگ ترین ظرفیت ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

احمدزاده در پایان گفت: کانون طراحی های من در دولت یازدهم نقاط قوت دولت نهم و دهم خواهد بود و از مشورت های احمدی نژاد هم استفاده خواهم کرد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها