امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34041
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 48
محرم فروغی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به اینکه با استقرار 150 متخصص  و جراح در شهر ورزقان که خدمات این گروه پزشکی در دو بخش ...

محرم فروغی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به اینکه با استقرار 150 متخصص  و جراح در شهر ورزقان که خدمات این گروه پزشکی در دو بخش چشم و دندانپزشکی است، اظهار کرد: گفت: از تعداد افراد شناسایی شده 3 هزار و 100 نفر در رابطه با خدمات چشم پزشکی و 2 هزار و 870 نفر نیازمند برای بهره‌مندی از خدمات دندانپزشکی هستند.

وی اضافه کرد: تعداد تیم پزشکی اشاره شده از سراسر کشور نظیر استان‌های تهران، اصفهان، شیراز، مشهد  و در قالب بنیاد خیریه نورآوران سلامت به منظور ارائه خدمات رایگان به هموطنان در ورزقان مستقر خواهند شد.

فروغی زمان حضور این تیم را در حوزه ماموریتش 2 ماه اعلام کرد و گفت: طی این مدت این متخصصان خدمات رایگان چشم و داندنپزشکی را در تمام سطوح از عمل‌های جراحی تخصصی تا تحت درمان قرار دادن برای رفع بیماری‌ها در برنامه کاری خود قرار می‌دهند.

این مقام مسئول وزارت کشور در شهرستان ورزقان نحوه اطلاع رسانی به روستائیان به خصوص مناطق دور دست را با همکاری شبکه بهداشت، بهورزان، دهیاران و شوراها اطلاع رسانی و شناسی افراد نیازمند به این امکانات عنوان کرد.

وی یادآور شد: با توجه به دور دست بودن تعدادی از روستاها و عدم دسترسی به وسائل حمل و نقل، خودروهایی برای انتقال افراد شناسایی شده به مرکز شهرستان و محل استقرار بیمارستان صحرایی تیم یاد شده در نظر گرفته شده تا هموطنان بدون دغدغه خاطر برای دسترسی به خدمات درمانی ارائه شده از سوی این تیم دسترسی داشته باشند.

شهرستان ورزقان با وسعت 2368 کیلومتر مربع (5.2 درصد مساحت استان) در 75 کیلومتری تبریز واقع شده و از سمت شمال با شهرستان‌های کلیبر و جلفا، از سمت شرق با شهرستان اهر، از سمت غرب با شهرستان مرند و از سمت جنوب با شهرستان‌های هریس، تبریز و شبستر هم‌مرز است.

طبق آخرین تقسیمات کشوری شهرستان ورزقان دارای دو بخش به نام‌های مرکزی (شامل دهستان‌های ازومدل جنوبی، ازومدل شمالی، بکرآباد و سینا) و خاروانا (شامل دهستان‌های دیزمار مرکزی، جوشین و ارزیل)، دو نقطه شهری به نام‌های ورزقان و خاروانا و 163 آبادی می‌باشد.

براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1390، جمعیت شهرستان ورزقان در حدود 45708 نفر (1.2 درصد جمعیت استان) و جمعیت مرکز این شهرستان 5385 نفر برآورد شده است. جمعیت شهری این شهرستان 6758 نفر و جمعیت روستایی آن 38950 نفر و تعداد خانوار آن 12244 خانوار است.

انتهای پیام/60002/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار