امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34043
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 40
ایرج عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برنامه‌های علی ربیعی گزینه پیشنهادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، ...

ایرج عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برنامه‌های علی ربیعی گزینه پیشنهادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، اظهارداشت: در این راستا چند جلسه با حضور وی در کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شده و برنامه‌ها و نظرات، به سمع و نظر نمایندگان رسیده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه توانمندی خوبی توسط علی ربیعی برای اداره وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وجود دارد، تصریح کرد: در بخش‌های اشتغال، تعاون، رفاه، تامین اجتماعی و روابط کار رویکردهای مطلوب و ایده‌های خوبی مشاهده می‌شود که می‌تواند در راستای تحقق اهداف عمل کند.

به گفته عبدی، گزینه پیشنهادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تسلط و اشراف مناسبی به این حوزه دارد که این موضوع یک مزیت محسوب می‌شود،نمایندگان مجلس نیز خواستار رفع برخی دغدغه‌ها و مطالبات قشر کارگر، تعاونگران و دیگر بخش‌ها هستند که نظر مثبت از سوی گزینه پیشنهادی داده شده است.

وی تاکید کرد: فضای مجلس و کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی در این بخش نسبت به علی ربیعی برای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مساعد است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این سوال که اشتغال و بیکاری از مطالبات جامعه بوده و مجلس در قبال وزیر جدید نسبت به این بحث چه موضعی خواهد داشت، بیان کرد: عمده بحث‌هایی که مطرح شده دغدغه‌های مجلس و نمایندگان در سال‌های گذشته بود، تعاون، اشتغال، تامین اجتماعی و دیگر مباحث را شامل می‌شود که در این زمینه‌ها قول‌های مساعدی از سوی ربیعی داده شده است.

وی عنوان کرد: فعال کردن تعاونی‌ها و رسیدن به سهم واقعی در اقتصاد و اشتغال مولد در کشور نیز مورد نظر اعضا است.

نماینده مردم استان لرستان در مجلس افزود: اشتغال و بیکاری معضل جدی در کشور بوده و بیمه‌های تامین اجتماعی نقش موثری در این زمینه دارد.

به گفته عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، پرداختن به تعاونی‌ها در سطح پشتیبانی از بخش خدمات مختلف از سوی علی ربیعی مطرح شد که در این بخش اثر گذار خواهد بود.

وی تاکید کرد: بحث اشتغال یک مسئله فرا وزارتخانه‌ای است که وزارت تعاون کار و رفاه به عنوان هماهنگ کننده و پیگیر امور، می‌تواند نقش موثری ایفا کند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها