امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34046
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 62
حمید گورابی رئیس پژوهشکده رویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به پیشرفت کشور در کنار ...

حمید گورابی رئیس پژوهشکده رویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به پیشرفت کشور در کنار مشکلات بسیار داخلی و فشار تحریم‌ها، گفت: با وجود تمام مشکلات و کمبود بودجه‌ها برای تحقیقات پرهزینه، دانشمندان کشور بسیار خوب کار کردند.

وی افزود: البته مشکلات بسیاری داشتیم که برخی از آن‌ها ناشی از تحریم‌ها بود ولی برخی مشکلات نیز به دلیل گیر و بندهای اداری و قابل رفع است و امیدواریم سدها برداشته شود.

گورابی ادامه داد: برای پیشرفت بیشتر کشور باید قصد و هدف واحدی بین نهادهای مختلف وجود داشته باشد و تمام مسئولان کشور بر اساس این اراده واحد موانع را بردارند.

رئیس پژوهشکده رویان با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از دانشمندان کشور در گیر و بند کارهای اداری هستند، اظهار داشت: مشکلات اداری، توان دانشمندان ما را کاهش می‌دهد.

وی اضافه کرد: ملاک عمل باید پیشرفت کشور باشد، در سال‌های اخیر برخی وزارتخانه‌ها نظر خوشی به مجموعه رویان نداشتند و معاونت علمی ریاست جمهوری نیز به صورت قطره‌چکانی به رویان کمک می‌کرد که این مسائل باعث می‌شود از دنیا عقب بمانیم.

گورابی با اشاره به پیشرفت کشور با وجود مشکلات بسیار عنوان کرد: اینکه صرفا به چاپ مقاله بپردازیم ارزش چندانی ندارد و باید بتوانیم از آن بهره‌برداری کنیم، در سال‌های اخیر شرایط سختی داشتیم و با بودجه ثابت که بخشی از آن نیز پرداخت نمی‌شد با افزایش ارز فعالیت کردیم ولی با وجود تمام این مسائل توانستیم به رشد برسیم.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها