امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34052
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 38
مهدی رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: معضل فرهنگ و رسانه در شرایط حاضر  این است که متأسفانه این عرصه متولیان زیادی دارد به این ...

مهدی رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: معضل فرهنگ و رسانه در شرایط حاضر  این است که متأسفانه این عرصه متولیان زیادی دارد به این معنی که افراد متعددی برای خود رسالتی را در این زمینه قائل هستند.

مدیر مسئول روزنامه شرق افزود: این دسته از افراد حتی بر اظهارنظر قانع نیستند به طوری که در مواردی مشاهده می‌شود به مسائل ورود پیدا می‌کنند و حتی به خود اجازه برخورد را هم می‌دهند.

وی با بیان اینکه این معضل فقط مربوط به دولت نهم و دهم نمی‌شود و در دولت‌های گذشته نیز وجود داشته است، بیان داشت: این امر مهمترین مسئله‌ای است که باید در دولت جدید به آن پرداخته شود.

این فعال عرصه رسانه بیان داشت: اگر قرار است برنامه‌ای در رابطه با عرصه فرهنگ و به ویژه رسانه تدوین و نهادنیه شود، باید حتماً به این سمت بروند که این حوزه و این عرصه تک متولی شود.

رحمانیان متذکر شد: نمی‌شود که هر کسی از هر حوزه‌ و نهادی خود را متولی این عرصه بداند و بدون هماهنگی با نهادهای دیگر خود را موظف به برخورد بداند.

وی یادآور شد: در این صورت سنگ روی سنگ بند نشود؛ به همین دلیل هم هست که در کشور رسانه‌ای که بتواند حداقل در منطقه مرجع و ماندگار باشد، وجود ندارد.

مدیر مسئول روزنامه شرق با اشاره به روزنامه‌های کیهان و اطلاعات، بیان داشت: صرف نظر از این روزنامه‌های دولتی، در بخش خصوصی هیچ رسانه‌ ماندگاری در کشور وجود ندارد که از این امر می‌توان به عنوان مهمترین معضل در عرصه رسانه یاد کرد.

رحمانیان با اعلام اینکه مسئله مزبور موجب می‌شود در حوزه رسانه مدام با انقطاع تجربه روبه‌رو شویم، ادامه داد: ایران از لحاظ نیروی انسانی یکی از غنی‌ترین کشورهای منطقه و جهان است و می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی گفت: بدون شک مطبوعات ایران در مقایسه با کشورهای اطراف در حوزه کمی، با کمبودی روبه‌رو نیست بلکه تعداد مطبوعات ایران در مقایسه با کشورهای مصر، عربستان، لبنان آمار قابل توجهی را به خود اختصاص دهد، این در حالی است که در کشورهای مذکور شاهد انتشار رسانه‌های مرجع هستیم.

رحمانیان خاطرنشان کرد: باید امور رسانه‌ها به خود آنها واگذار شود؛ به نظر می‌رسد که بلوغ در عرصه رسانه در حدی باشد که بتوانند از امور خود مراقبت و در جامعه نقش ایفا کنند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها