امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34073
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طرح هم‌کدی تلفن ثابت (حذف کدهای داخل استانی) از روز 16 مرداد آغاز شده ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طرح هم‌کدی تلفن ثابت (حذف کدهای داخل استانی) از روز 16 مرداد آغاز شده است.

طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در استان‌هایی که هم‌کدسازی انجام شود، مخابرات می‌تواند از تاریخ اجرای همکدی بابت هزینه اجرای طرح و جبران بخشی از زیان آن، مبلغ 900 تومان آبونمان دریافت کند که بنابراین آبونمان 63 تومانی در قبوض به 900 تومان تغییر می‌کند.

این امر در خصوص استان‌هایی که پیش از این همکد شده‌اند مانند تهران، البرز و قم نیز صادق است.

براساس همین مصوبه، پس از همکدسازی مخابرات حق هیچ گونه افزایش تعرفه‌ای را ندارد و با اجرای همکدی و اخذ آبونمان 900 تومانی، تعرفه باید به تعرفه سابق هر پالس معادل 44.7 ریال بازگردد.

این موضوع را لطف‌الله سبوحی معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با فارس تاکید کرده است.

مخابرات در بعد از ظهر روز 15 مرداد طی اطلاعیه‌ای، آغاز اجرای تدریجی طرح همکدی تلفن‌ثابت در تمام استان‌های کشور از روز 16 مرداد را اعلام کرد.

در این اطلاعیه مخابرات تنها اخذ آبونمان 900 تومانی به ازای اجرای همکدی و بخشی از ضرر همکدی را به مشترکان اعلام کرد و اشاره‌ای به بازگشت تعرفه از 58.71 ریال به 44.7 ریال نشد.

اما در این اطلاعیه به صورت نامحسوس، به تعرفه‌ای که مخابرات می‌خواهد پس از همکدی بابت تلفن ثابت اخذ کند اشاره شده است.

در بخشی از این اطلاعیه در یک مثال برای درک ملموس‌تر فواید همکدی برای مشترکان آمده است «تعرفه تمام مکالمات درون استانی به صورت شهری محاسبه می‌شود، هزینه یک دقیقه مکالمه از تهران به ورامین (دو شهر نزدیک) از 214 ریال به 26 ریال و از زابل به چابهار (دو شهر دور) از 670 ریال به 26 ریال کاهش می‌یابد.»

در این اطلاعیه اگرچه مخابرات به صورت واضح تعرفه هر پالس تلفن ثابت پس از همکدی را اعلام نکرده است؛ اما تعرفه 26 ریال به ازای هر دقیقه مکالمه با پالس 58.71 محاسبه شده است.

تعرفه 58.71 همان تعرفه همکدی سابق است که چندی پیش کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای اجرای همکدی و جبران بخشی از ضرر مخابرات، تعرفه پالس را 44.7 ریال به 58.71 افزایش داده بود.

شرکت مخابرات نیز تاکنون در استان‌های همکد شده تعرفه 58.71 ریال را اخذ می‌کرد که استناد این سخن در بخش تعرفه‌های شرکت مخابرات تهران موجود است.

بنابر این در صورت عدم بازگشت تعرفه به 44.7 ریال مشترکان نه تنها تمام هزینه یکی از مصوبات دولت دهم را متقبل شده‌اند؛ بلکه دو بار این هزینه را پرداخت کرده‌اند.

این موضوع باید تا دیر نشده توسط مخابرات شفاف‌سازی شود.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها