امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 34095
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از فرماندهی مشترک ارتش آمریکا و کره جنوبی گزارش داد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از فرماندهی مشترک ارتش آمریکا و کره جنوبی گزارش داد که نیروهای نظامی دو طرف اواخر ماه جاری یک رزمایش مشترک سالانه برگزار می‌کنند که هدف از آن تقویت مواضع در برابر کره شمالی است.

در این رزمایش مشترک که بین روزهای 19 تا 30 اوت برگزار می‌شود حدود 50 هزار نیروی نظامی کره جنوبی و نزدیک به 30 هزار نیروی نظامی ارتش آمریکا از جمله 3 هزار سرباز از آمریکا و دیگر پایگاه‌های نظامی این کشور در منطقه آسیا و اقیانوسیه شرکت خواهند کرد.

ژنرال جیمز تورمن فرمانده نیروهای آمریکایی در سئول گفت: این رزمایش مشترک نظامی موسوم به «اولچی فریدم گاردین» (Ulchi Freedom Guardian) یکی از رزمایش‌های مهم مشترک برای حفظ آمادگی نیروهای نظامی کره جنوبی و آمریکا در منطقه است.

وی گفت: فرماندهی نیروهای نظامی آمریکا و کره جنوبی روز گذشته کره شمالی را از برگزاری این رزمایش و روزهای آن مطلع کرده و اعلام کرده است که این یک رزمایش عادی آموزشی است.

این رزمایش در حالی قرار است برگزار شود که سئول و پیونگ یانگ اخیرا در زمینه بازگشایی مجموعه صنعتی مشترک مرزی که از حدود 4 ماه پیش تعطیل شده بود به توافق رسیدند.

هفته گذشته وزارت اتحاد کره جنوبی پیشنهاد کره شمالی برای برگزاری مذاکره در روز 14 اوت برای بررسی راههای بازگشایی این مجموعه صنعتی مشترک را پذیرفت.

دولت پیونگ یانگ هنوز به برگزاری این رزمایش واکنشی نشان نداده است.
انتهای پیم/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها